Neviem čím to je, ale mám pocit, že spolu s prírodou, ktorá sa pripravuje na zimu, sa aj ja pripravujem na akúsi hibernáciu. Dni sa skracujú a dlhé chladné noci predlžujú.  Vieš, čo robiť, aby si neupadla do akejsi depresie a zachovala si level svojej energie stále vysoko? Prinášam ti zopár tipov, ktoré ti pomôžu.

Odzadu.sk
Staň sa blogerkou
  1. Káva, káva a ešte raz káva – latté so škoricou ešte nikdy nechutilo tak dobre ako práve na jeseň. Ak nie si nadšenec kávy, na zvýšenie energie by ti mal bohato postačiť aj zelený čaj. V obchodoch sa dajú nájsť aj rôzne varianty s prídavkom tvojho obľúbeného ovocia, či bylinky.
  2. Poobedný spánok – dať si za obedom šlofíka nie je nikdy na škodu. Ak máš už o jednej poobede pocit, že tvoje oči nedokážeš držať otvorené a máš možnosť si niekde na chvíľku zdriemnuť, určite ju využi! Aj takých 45 minút vie doplniť energiu, ktorá ti chýba.
  3. Zájdi si zacvičiť – je to možno troška paradox, ale tí ktorí cvičia vedia, že len máločo ich dokáže naštartovať tak ako dobre odmakaný tréning. Vyplavujú sa ti totiž pri ňom rôzne chemické látky – ako endorfíny či adrenalín, ktoré ťa nabudia a dokonca aj zodvihnú náladu.

    sublettetimes.com

  4. Kvalitné jedlo – nič ti nedodá energiu viac, ako kvalitná a vyvážená strava. Rôzne tekvicové pokrmy, jesenné jablká, či horká čokoláda 😀 . Cez jeseň máme vyššiu chuť na sladké, pretože sa snažíme doplniť energiu cez najrýchlejší zdroj- a tým je cukor. Preto si daj záležať na tom, aby si telu dodávala potrebnú energiu v podobe zdravého jedla.
  5. Choď do spoločnosti – do tej, ktorá ťa naštartuje. Stretávaj sa s priateľmi, bav sa a nenechaj si pokaziť náladu. Keď budeš s tými správnymi ľuďmi, prechod z leta do zimy ti nepríde taký strašný. Ak sa cítime tak povediac „pod psa“, máme vyššiu tendenciu byť unavení a utiahnutí.
  6. Horčík – jeho nedostatok v našom tele sa prejaví únavou a zlou náladou. Skús ho doplniť vo forme šumivých tabliet, alebo prirodzenou cestou prostredníctvom ovocia (banány, figy, broskyne), zeleniny (listový špenát, strukoviny) či orechov alebo iných semiačok.

Snaž sa vyťažiť z jesene maximum. Zaraď do svojho týždenného plánu prechádzky v prírode, ktoré dokážu byť počas babieho leta skutočne čarovné. Nie je nič krajšie ako stromy, ktoré hrajú farbami. Prejdi sa pomedzi ne a uvidíš, že aj to ťa dokáže nakopnúť.