Ak si si otvorila tento článok, potom zrejme patríš k ženám, ktoré dobre vedia, aké to je pozerať sa do zrkadla a trápiť nad tým, prečo práve ony nemajú takú peknú pleť ako ostatné. Život s akné je naozaj namáhavý nie len na starostlivosť, ale aj psychiku a sebavedomie, ktoré kvôli nemu trpia.

Častokrát boj s ním trvá aj roky, niekedy sa ho dokonca nezbavíš úplne. A niekedy ti zase po ňom ostane nepekná spomienka v podobe jaziev. Tie sú výsledkom manuálneho zásahu do pokožky, ktorému nevieme odolať. Tak si dokážeš poškodiť cievky a teda spôsobuješ škody sama.

Zbaviť sa ich úplne nedá, no dajú sa viditeľne redukovať. Chce to ale veľmi veľa trpezlivosti, správnej kozmetiky a pravidelnosti.

K domácim pomocníkom patria séra s vitamínmi, najmä E a C kvôli prejasneniu i hojeniu, a taktiež AHA a BHA kyseliny, ktoré podporujú tvorbu kolagénu a regeneráciu pokožky. Obľúbený je aj silikónový gél – keďže je polopriepustný, pokožku hydratuje, no necháva ju aj dýchať.

Ďalšou možnosťou, ako sa ich zbaviť sú kozmetické zákroky u kožných lekárov a estetických dermatológov. Za účinné metódy sa považuje mikroihličkovanie, laser či vpichovanie liečiv priamo do jazvy.

No a kým svoj boj dotiahneš do konca, potom sa ti hodia aj video tipy na to, ako jazvy zakryť tak, aby si si ich ešte viac nezvýraznila. 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.