Pár sedí pri jazere

Všetky kamošky ti hovoria, čo by si mala a nemala robiť. Dobré rady na internete sú vraj overené a pre mnohé ženy doslova záchranou po rozchode. Hovoria o tom, ako zabudnúť na svojho bývalého, aby tá bolesť zo srdca odišla čím skôr. Ty tie rady dodržiavaš, no zdá sa, že vôbec nepomáhajú. Kde sa stala chyba?

Aj na našom webe nájdeš mnoho tipov, ktoré ti naozaj môžu pomôcť dostať sa z toho najhoršieho. Každá z nás si však istými fázami musí prejsť sama. Keď z tvojho života odíde milovaný človek, najmä, ak je to veľmi nečakané, môžu sa v tebe mixovať snáď všetky pocity. Smútok, sklamanie, ľútosť, strach, výčitky. Keď sa dostaneš do bodu prázdnoty a máš pocit, že nevieš ako ďalej, hľadáš pomoc.

Ako zabudnúť na svojho bývalého vieš len ty sama

Nájdi si nový koníček, tráv viac času s kamoškami, nepozeraj romantické filmy, odstráň si ho zo sociálnych sietí. Tipov, ako sa posunúť o krok ďalej je naozaj veľa a aj keď sa ti to možno teraz nezdá, sú dôležité a fungujú. Ale nie pre každú a nie hneď. To je zrejme aj tvoj prípad, pretože nech robíš všetko správne, on z tvojej hlavy stále nezmizol.

A vieš čo? Je to v úplnom poriadku. Každá žena sa s rozchodom vyrovnáva po svojom, a aj napriek tomu, že na nás všeobecne fungujú podobné “lieky”, nie vždy to má rovnaký účinok. Aj keď to bolí, nemôžeš sa snažiť nasilu, len by si sa viac trápila. Keď tvoje myšlienky blúdia za ním, tak ich nechaj. Raz ich to prestane baviť. Keď sa ti chce stále plakať, tak plač. Nie si horšia iba preto, lebo sa s takouto zmenou nedokážeš vyrovnať tak rýchlo, ako niekto iný.

Ty potrebuješ svoj vlastný priestor a robiť veci tak, ako to cítiš. Nie tak, ako ti to niekto diktuje, aj keď s dobrým úmyslom pomôcť ti. Nie je hanba, že smútiš. Ani to, že sa hneváš. Len sa pred všetkými netvár, že si v poriadku, ak to tak nie je. Je to to najhoršie, čo môžeš urobiť sama sebe. Návod na to, ako zabudnúť na ex, musíš nájsť vo svojom vnútri len ty.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating