Mnohé ženy si myslia, že presne vedia, ako by mala vyzerať starostlivosť o pleť. Chybná beauty rutina im nehovorí nič, a to aj napriek tomu, že sa jej viaceré dopúšťajú. Možno aj ty sama robíš niektoré veci, ktoré tvojej pokožke škodia a ani o tom nevieš.

Spísali sme pre teba 8 najväčších omylov, ktoré veľa z nás robí (aj keď si to nepriznávame). Čo najskôr by si to mala napraviť, inak môžeš očakávať zhoršenie stavu tvojej pleti. To môže neskôr viesť ku kožným problémom či predčasnému vzniku vrások. A to by si určite nechcela…

Nečistíš si ráno tvár

Keď si vyčistíme pleť večer, máme pocit, že ráno už netreba. To však nie je pravda. Musíš predsa odstrániť zvyšky nočného krému a iných produktov, ktoré si použila. Najlepšie je použiť čistič, no ak nestíhaš, umy si tvár aspoň čistou vodou.

Neodlíčiš sa dostatočne

Odličovanie robí problém mnohým ženám. Veríme, že už dávno vieš o tom, že ísť spať nalíčená je najväčšie no-go a nikdy by si to nemala robiť. Aj keď prídeš z párty unavená, mala by si svoj make-up odstrániť. V našom nedávnom článku nájdeš konkrétne tipy, ako sa správne odlíčiť.

Je na tebe, aký spôsob si vyberieš, no najideálnejšie je dvojfázové odlíčenie. Nezabúdaj tiež na to, že aj micelárnu vodu by si mala zmyť vodou a nemala by si ju nechávať na pleti.

Drhneš si tvár obrúskami

Odličovacie obrúsky by si mala použiť len v prípade núdze, určite nie na pravidelnej báze. Pleť si nimi musíš poriadne vydrhnúť a určite ti nemusíme hovoriť, že to nie je veľmi dobré. Nehovoriac o tom, že mnohé z nich obsahujú alkohol, ktorý pleť vysušuje.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.