Instagram/elaaa.o

Existuje vôbec recept na dokonalý a šťastný vzťah? Ak si si odpovedala nie, nemáš tak úplne pravdu. Sú totiž veci, ktoré by vo vzťahu nemali chýbať a ich súhra sa môže naozaj postarať o to, že sa s priateľom budete cítiť spolu veľmi dobre a nebudete mať žiaden dôvod na nezhody či nebodaj rozchod.

V našej pravidelnej rubrike Story of My Life sme sa vás na takýto recept pýtali. Je podľa teba niečo, bez čoho sa vzťah nemôže zaobísť? Niektoré odpovede sa nám často opakovali, pretože je zrejmé, že ide o kľúčové piliere každého vzťahu a bez nich to jednoducho fungovať nemôže.

Ako podľa teba vyzerá recept na šťastný vzťah?

„Kompromisy, vzájomný rešpekt a základom je taktiež komunikácia.“

„Je to klišé, ale skutočná dôvera.“

„Základom je súhra v troch rovinách – fyzickej, emocionálnej a duchovnej. Všímaj si a vnímaj potreby, túžby a sny partnera, podporuj ho a nezabúdaj na tie svoje.“

„Rešpekt, dôvera a určitý typ humoru, lebo bez toho to proste nejde. A veľa lásky.“

„Tolerancia, dôvera, láska, odhodlanie bojovať za druhého a pre druhého.“

„Dôvera, sloboda, občas čas iba pre seba.“

„Vedieť počúvať a nebáť sa hovoriť.“

„Vernosť, úprimnosť, dobrý s*x, vášeň, komunikácia, radosť z toho druhého, spoločné záujmy.“

„Komunikácia, vernosť, vážiť si jeden druhého, úprimnosť a dávať si najavo lásku.“

„Vedieť komunikovať o všetkom, pri nezhodách sa nehádať, ale normálne sa porozprávať a nájsť kompromis.“

„Dávať tomu druhému také veľkú lásku, akú dostávame od toho druhého.“

„Každý by mal mať rozum. Tam, kde sú dvaja, nemá sa pliesť tretí.“

„Šťastný vzťah je hlavne vtedy, keď môžete o svojom frajerovi povedať, že toto nie je len môj frajer, ale aj môj kamarát. Nie každá žena považuje svojho frajera za kamaráta, a to je chyba. Akonáhle začneme brať svojho frajera za kamaráta, vzťah naberá úplne inú silu. Debaty sú zaujímavejšie, dôveryhodnejšie. Každá žena sa niekedy potrebuje vyrozprávať kamoške, že má zlý deň a vie, že LEN ona ju pochopí. Ale žena v šťastnom vzťahu sa vyberie za svojím frajerom, lebo práve on je jej kamoš a vie, že ju určite pochopí.“

Najčastejšie sa nám opakovali veci ako komunikácia, úprimnosť, dôvera, humor, otvorenosť, vernosť, kompromisy, rešpekt a prejavy lásky. A je to tak, môžeme s tým naozaj súhlasiť, že práve toto sú základné piliere fungujúceho vzťahu. Ak ich ty vo svojom nemáš, mali by ste obaja popracovať na tom, aby ste to napravili.

Určite si prečítaj aj náš článok z minulého týždňa, kde sme sa venovali najbizarnejším výhovorkám, ktoré mladé Slovenky použili, aby sa vyhli intímnostiam. Ak sa chceš budúci pondelok objaviť v takomto článku aj ty, nezabudni každú nedeľu sledovať náš Instagram, kde v príbehoch pribudne nová anketa.

Ešte raz ďakujeme všetkým, ktoré ste sa zapojili. 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating