Toľkokrát premielaná téma, zastaralá a pritom vždycky aktuálna. Pretože o čom je život? Celý život je o láske. Či si to priznáme alebo nie, vždy je to o láske. Je to o jej hľadaní, jej nájdení, prežívaní, či jej stratení… Lásku si nevynútiš. Lásku si nemôžeš zaslúžiť. Lásku si nemôžeš vyprosiť. Láska k tebe musí prísť sama. Bez nátlaku. Bez očakávania. Bez prosenia.

Lásku nemôžeš očakávať. Nemôžeš sa na ňu zamerať. Láska príde z ničoho. Príde len tak. Jedného dňa. Keď to nebudeš čakať. A všetko ti zmení. Môže sa stať, že zmení teba. Nepríde podľa šablóny, nezačne podľa snáď tisíckrát rovnakého scenára. Môže prísť úplne inak. Nepríde možno romanticky, podľa očakávaní. Môže prísť deň, keď sama seba nespoznáš. Keď spravíš tú najväčšiu „hlúposť“ svojho života a postupom času sa ukáže, že to bola tá najlepšia vec, čo si mohla urobiť. Nemôžeš žiť kŕčovito. Nemôžeš žiť podľa šablóny. Nemôžeš robiť to, čo sa od teba očakáva. Musíš robiť to, čo skutočne v danom momente robiť chceš. Možno urobiť to najväčšie bláznovstvo, možno zmeniť celé svoje doterajšie bytie, svoje správanie, možno spraviť všetko inak. Možno treba dať šancu tomu, čo si doteraz pokladala za neprijateľné. Určite je veľmi veľa možností na to, aby si prišla k tej správnej odpovedi…

Láska príde. Možno pomaly. Možno postupne. Možno príde nepozorovane. Možno ťa zo začiatku nezasiahne a nestrhne ako hurikán, aj keď sa hurikánom stať môže… Musíš jej dať šancu a možno pochopíš, že láska vyzerá úplne inak ako si si doteraz myslela. Nie je to vír rozbúrených hormónov. Láska je porozumenie. Láska je to, keď ti ten druhý vyčaruje úsmev na tvári, resp. keď si ho vyčaruje vzájomne. Láska je to, keď jeden druhého navzájom dobíjate pozitívnou energiou ako baterky. Láska je to, keď sa spolu dokážete rozprávať a smiať hodiny. Láska je to, keď sa nebojíte jeden pred druhým odkryť svoju minulosť. Láska je to, keď si i napriek tomu, čo všetko o sebe viete, navzájom poviete, akí ste úžasní. Láska je to, keď je jeden s druhým rád. Láska je to, keď viete to, čo jeden od druhého chcete. Láska je to, keď sa prestanete báť.

Tá skutočná, zdravá láska je tá, keď sa i napriek tomu všetkému nebojíte dať tomu druhému krídla na to, aby sa rozhodol, či to skutočne pre neho tá pravá láska je alebo všetko spáli.

Pretože skutočná láska nič neočakáva. Skutočná láska nechce nikoho a nič meniť. Pri láske nezáleží na pohlaví, rase, veku, vzdelaní, povolaní. Skutočná láska vychádza zvnútra. Nie je ju vidno, ale je ju cítiť. Lásku možno cítiť postupne. Možno si spočiatku obozretná, možno si to nepripúšťaš a je ti to jedno – a možno príde deň, keď sa opätovne zahľadíš do tých jedných očí, ucítiš to objatie a prídeš na to, že presne toto je láska. Tá láska, ktorá je iná ako doposiaľ, pretože niekde v sebe cítiš, že si ju konečne našla…

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.