Pexels/Daria Rem

Stihla si urobiť všetky veci, ktoré sme ti v decembri odporúčali? Ak áno, určite si so sebou spokojná a do nového roka vstupuješ s pozitívnymi emóciami. Čo všetko by si mala urobiť, aby si ho začala správne a aby ti priniesol len to najlepšie?

V prvom rade na seba nesmieš byť veľmi prísna a náročná. Nikdy si nedávaj viac ako dve predsavzatia. Ideálne je mať iba jedno. Ak by si chcela urobiť väčšiu zmenu vo viacerých oblastiach, vytvorila by si si na seba veľký tlak, ktorý by napokon spôsobil to, že by si neuspela v žiadnej z daných vecí.

Preto sa netráp, ak budeš robiť len malé krôčiky a zlepšenia. Je lepšie napredovať pomalšie, než vôbec. Radšej sa zamysli nad tým, čo by si naozaj chcela dosiahnuť, a kde sa vidíš o pár mesiacov. Ak si to budeš vizualizovať, oveľa ľahšie to dosiahneš.

Aby si získala trochu viac motivácie, zaspomínaj si na to, čo všetko sa ti podarilo v minulom roku. Kam si sa posunula alebo čo si dosiahla? Tieto úspechy ti môžu dodať viac sebavedomia a odhodlania. Keď si pripomenieš, že raz sa ti to už podarilo, budeš si chcieť tento úspech zopakovať. Pretože tie pocity sú na nezaplatenie.

Pomôcť ti môže aj to, ak sa budeš obklopovať tými správnymi ľuďmi. Začiatok roka je ideálnou príležitosťou na to, aby si sa odstrihla od tých nesprávnych a radšej sa obklopovala tými, ktorí ťa podporia a ak to bude treba, aj potiahnu vpred. Je úplne v poriadku, že niektorých kamarátov si vo svojom živote mala len na určité obdobie, presne tak to má byť.

Neboj sa tiež skúšať nové veci. Buď odvážnejšia a spontánnejšia. Ak bude treba, choď aj za hranice svojej komfortnej zóny. Divila by si sa, aké zázraky sa tam môžu konať.

Rob všetko pre to, aby si sa za svoje správanie nemusela hanbiť. Ak budeš žiť v súlade so svojimi presvedčeniami, budeš oveľa šťastnejšia a všetko ti pôjde akosi od ruky. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife