Výhrať hádku

Zaujímalo by ťa, ako vyhrať akúkoľvek hádku? Len si predstav, že už by ti nikto nemohol ublížiť a z každého konfliktu by si vychádzala ako víťazka. Je to naozaj skvelý pocit. Pomôžu ti v tom tieto 4 užitočné a efektívne tipy.

Hlas

To, ako sa budeš rozprávať s tým druhým človekom, je mimoriadne dôležité. Niekedy dokážeš vyhrať hádku len kvôli tomu, že si sa celý čas rozprávala pokojným, jasným a sebavedomým hlasom. Na rozdiel od toho druhého, ktorý bol hysterický a kričal. Napriek tomu, že je častokrát ťažké sa počas hádky ovládať, mala by si sa to naučiť.

Hádka s partnerom
zdroj: Pexels/MART PRODUCTION

Len vy dvaja

Nikdy sa nehádaj s niekým, ak v miestnosti nie ste osamote. Nikdy nevieš, či ten tretí človek náhodou nebude obhajovať toho druhého, a to naozaj nepotrebuješ. Keďže tento konflikt vznikol medzi vami dvoma, riešiť by ste ho mali len dvaja. Takže keď odmietneš riešiť niečo v prítomnosti ostatných ľudí, len ti to pridá na sebavedomí a už vtedy máš hádku čiastočne vyhratú.

Žiadne osobné veci

Nikdy nedovoľ oponentovi povedať niečo o tvojich osobných veciach alebo vzťahoch (hlavne vtedy, keď ich vôbec nepozná) a rovnako to nerob ani ty. Riešte vyslovené len daný problém či vaše správanie v ňom a nie to, akí ste doma a že sa rovnako zle správate aj k vašim partnerom. Je to veľmi neetické a človek, ktorý to robí, žiadny konflikt pravdepodobne nevyhrá.

Dvojica žiada o rozvod
zdroj: Pexels/RODNAE Productions

Veľmi dobre počúvaj

A starostlivo vyberaj slová, ktoré povieš. Ľudia častokrát prehrávajú v hádkach, pretože vôbec nepočúvajú toho druhého. Tým pádom im uniká veľa dôležitých informácií, ktoré by mohli použiť. Takže naozaj si dávaj pozor na to, čo hovorí ten druhý a ak chceš váš konflikt vyriešiť, vďaka tomuto to urobíte rýchlejšie.

V tomto našom článku nájdeš skvelé rady, ako sa vyhnúť hádkam vo vzťahu. S niektorými vecami by si to naozaj nemala preháňať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife