Žena cestuje last minute
Pexels/Jaxson Bryden

Hlavná dovolenková sezóna je v plnom prúde. Kým niektorí si svoj letný oddych plánujú aj rok vopred a majú dlhé mesiace všetko potrebné už vybavené a zaplatené, iní čakajú na svoj odlet do poslednej chvíle. Last minute dovolenky sú veľkým lákadlom, no niekedy aj riskom. Ak to však chceš vyskúšať, povieme ti, ako na to.

Last minute dovolenky sú ideálne pre tých, ktorí sa narýchlo rozhodli odísť k moru, pre mladých ľudí, ktorí nemajú veľké nároky, či tých, ktorí chcú ušetriť čo najviac. Práve výrazná zľava je najväčším lákadlom. Na čo by si nemala zabudnúť, ak to tento rok chceš takto vyriešiť aj ty?

Ako si užiť leto
zdroj: Unsplash/Kevin Delvecchio

Buď na 100 % ready

Niekedy môžeš nájsť dobrú ponuku týždeň pred odletom, inokedy budeš musieť byť zbalená do pár hodín. Je len na tebe, ako si ochotná čakať. Aby si nestresovala a nepremeškala dobrú ponuku kvôli tomu, že nie si pripravená, musíš byť ready tak, že si len obuješ topánky a vyrazíš na letisko.

Kufor musí byť zbalený a v ňom všetko, čo budeš potrebovať na približne týždňovú dovolenku.

dovolenka bez frajerov
zdroj: Instagram/selingga

Na čo nezabudnúť

Keď si zabudneš tričko, to nevadí, ale zabudnúť na doklady, to už nezachrániš. Pred čakaním na tvoju vysnívanú last minute dovolenku si skontroluj svoj občiansky preukaz, ale aj cestovný pas, či ti náhodou neskončila ich platnosť.

Pozor, niektoré krajiny vyžadujú, aby bol tvoj pas platný aj 6 mesiacov po návrate, tak aby si nemala zbytočné problémy.

Ak sa na letisko nejdeš dopraviť sama, nezabudni si odvoz vybaviť. Daj vedieť niekomu, kto ti spraví šoféra, v akom časovom rozmedzí ho budeš možno potrebovať. Ak využiješ vlaky či autobusy, maj pripravené časy odchodov, aby si nepohorela práve na tom, že sa nebudeš vedieť dostaviť na letisko včas.

Kde hľadať?

Na internete si dookola refreshuj stránky cestovných agentúr a kancelárií. Lepšie však bude, ak si ich dáš sledovať na facebookových stránkach, kde vedia narýchlo hodiť voľné ponuky. Rovnako tak bude skvelé, ak sa pripojíš k skupinám o tipoch na last minute dovolenky, kde ich členovia v tomto čase hádžu jeden tip za druhým.

lowcost dovolenka
zdroj: Instagram/italy, palmademallorcaguide

Porovnávaj ceny, hľadaj výhodnejšie ponuky, ale najmä, vždy si dané miesto či hotel skontroluj cez Google alebo Tripadvisor, aby si nebola sklamaná. Recenzie a fotky od cestovateľov ti vždy pomôžu lepšie sa rozhodnúť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieCestovanie