Láska vo vzťahu

Chcete byť s partnerom dokonalý pár? Našich 7 rád vám zaručene pomôže vybudovať krajší a stabilnejší vzťah. Takto určite pôjdete príkladom všetkým vašim kamarátom.

Rady, vďaka ktorým budete dokonalý pár

Komunikácia

Ako sme už aj my viackrát písali, komunikácia je najdôležitejšia vo všetkých vzťahoch. A výnimkou nie je ani ten milostný.

Vo vzťahu s partnerom musíte komunikovať každý deň, a to nielen o zdanlivo dôležitých témach. Záleží najmä v maličkostiach. Rozprávajte sa preto o svojich kolegoch v práci, o tom, čo ste behom dňa zažili. Posťažujte sa a navzájom sa počúvajte.

Dokonalý pár
zdroj: Unsplash/kalisaveer

Nerobte počas konverzácie niečo iné. Je to nielen neslušné, ale vo vzťahu vám to môže uškodiť. Počúvajte sa a reagujte, poraďte, súciťte navzájom.

Dokonalý pár vďaka kompromisom

Vo vzťahu sú, samozrejme, dôležité aj kompromisy, vďaka ktorým viete napríklad aj vyriešiť hádku. Niektoré takéto potýčky nemajú riešenie, a tak by ste ich mali riešiť nejakou vzájomnou dohodou. Tá by ale mala vyhovovať vám obom.

Vďačnosť

Ak si zamilovaná, bez partnera nevieš stráviť ani pár hodín, nie to ešte niekoľko dní. Keď si čo i len predstavíš, žeby ste sa raz rozišli, postretne ťa úzkosť a ihneď tú myšlienku radšej zavrhneš. V šťastnom vzťahu si preto vďačná, že máš niekoho, kto ti život mení k lepšiemu. Dokážeš sa tešiť aj z maličkostí a máš v sebe akýsi pocit šťastia.

Dokonalý pár
zdroj: Pexels/Samet Korkmaz

Keď ti však partner vo vzťahu prestáva chýbať aj po niekoľkých dňoch odlúčenia, niečo je zle. Radšej by ste sa teda mali asi rozísť.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating