Photo by Brooke Cagle on Unsplash.com

Pretože aj maličkosti sa počítajú.

Aké sú kľúče k šťastnému vzťahu? Smiech? Financie? Priateľstvo? Komunikácia? Všetky tieto veci sa zdajú správne, ale ak chceme mať stabilný a zdravý vzťah, musíme medzi nimi nájsť rovnováhu.

A hlavne, robiť veci, ktoré sa pre nás zdajú maličkosti, no pre nášho partnera môžu znamenať veľmi veľa.

Nedrž svojho priateľa na dne. Ak chceš naplniť váš vzťah radosťou a láskou, mala by si priateľovi pomáhať rásť a nie klesať.

Požičaj jeho obľúbený film, kúp popcorn a urobte si romantický večer. Alebo ho zober na rande von.

zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash.com

Rešpektuj názory tvojho priateľa. Tiež je len človek a musíš vedieť akceptovať aj iný názor na vec, ako ten tvoj. Vypočuj si tvojho priateľa, určite to ocení v ťažkých chvíľach.

Trávte spoločne voľný čas.

Venuj mu plnú pozornosť, keď sa spolu rozprávate. Nehraj sa na mobile, nečítaj si emaily alebo nelistuj v časopise. Naozaj, to že sa rozprávate a máte zapnutý televízor, nie je rozprávanie. Venuj mu 100 % pozornosť bez rušivých elementov.

Opýtaj sa, či tvoj priateľ niečo nepotrebuje, keď si v obchode. Určite ho poteší, ak bude vedieť, že si si na neho spomenula aj touto cestou.

Raňajkujte spolu. Uvar kávu, spoločne si pripravte raňajky a aspoň ráno sa snažte jesť spolu.

Usmej sa, keď tvoj priateľ príde domov a ty ho uvidíš vo dverách. Spraví mu to radosť, pretože bude vedieť, že si sa na neho cez deň tešila.

Povzbudzuj svojho partnera počas jeho zlých dní. Aj ty by si určite ocenila oporu, keby si bola v zložitej situácii.

zdroj: Photo by Brooke Cagle on Unsplash.com

Ospravedlň sa, ak vieš, že to čo sa stalo je naozaj tvoja vina. Toto by mala byť samozrejmosť, však?

Po celom byte nechaj rozmiestnené milé zamilované odkazy. Nikdy nebude vedieť, kde sú a kde na nich narazí. Hra, ktorá vás bude dlho baviť.

Urob prácu v domácnosti, ktorú tvoj partner nemá rád alebo nemôže urobiť. Bude vďačný za to, že si po práci môže oddýchnuť a na chvíľu nemyslieť na to, koľko vecí musí doma urobiť. Čo ty vieš, zajtra možno tie riady umyje on.

 

Zdroj: yourtango.com

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating