Sociálne siete

V dnešnej dobe zaberajú sociálne siete naozaj obrovskú časť našej pozornosti a celkovo nášho života. A niektorí ľudia sa od nich stávajú seriózne závislí. V tomto kvíze zistíš, či túto závislosť náhodou nemáš aj ty a akú váhu prikladáš sociálnym sieťam. 

Približne koľko času denne tráviš na sociálnych sieťach?

Myslíš, že sociálne siete majú vplyv na tvoj život a tvoje vzťahy?

Vieš sa stopnúť a namiesto pozerania sociálnych sietí ísť robiť svoju prácu?

Kde sa bavíš s ľuďmi častejšie, v realite alebo na internete?

Akú hodnotu pre teba majú lajky a komentáre na tvojich fotkách a príspevkoch?

Akú váhu prikladáš svojej profilovej fotke?

Ako veľmi si závislá od sociálnych sietí? Tento kvíz ti prezradí pravdu
SI VEĽMI ZÁVISLÁ OD SOCIÁLNYCH SIETÍ.
Buď tvoja práca spočíva v tom, že zarábaš na svojom blogu na sociálnych sieťach alebo ich niekomu spravuješ, ale očividne tam tráviš až príliš veľa času. Pokojne by sa to mohlo nazvať závislosťou a na to, že niekedy nemusíš mať prístup na sociálne siete, nechceš ani pomyslieť. Skús popremýšľať, či to už nepresahuje nejaké hranice a či stíhaš reálne žiť aj v prítomnosti.
SOCIÁLNE SIETE POMALY, ALE ISTO ZABERAJÚ VIAC A VIAC TVOJHO ČASU.
Čím ďalej, tým viac času začínaš tráviť na sociálnych sieťach. A pritom si to veľmi dobre uvedomuješ a paradoxne nie si s tým spokojná. Skús popremýšľať, či náhodou jednoducho pred niečím vo svojom reálnom živote neutekáš na internet? Možno nerobíš to, čo naozaj chceš alebo mávaš z niečoho úzkosť?
NIE SI ZÁVISLÁ OD SOCIÁLNYCH SIETÍ.
O sociálne siete sa zaujímaš tak akurát, ale nedovoľuješ im ťa úplne pohltiť. Máš nad tým plnú kontrolu a je to naozaj skvelé, len tak ďalej! Ak máš vo svojom okolí ľudí, ktorí sú na tom až závislí, možno by si im vedela dať zopár rad, ako si urobiť svoj reálny život natoľko zaujímavým, aby už nemali takú potrebu v sociálnych sieťach.

V tomto našom článku sa dočítaš o spôsoboch, ako nám sociálne siete ničia vzťahy a my si to pritom ani neuvedomujeme. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieKvízy