Leto, žhavé slnko, slané more, chlórovaná voda, piesok na pláži, … to všetko dáva zabrať nie len našej pokožke, ale aj vlasom. Tie sú v tomto období oveľa viac namáhané, a preto potrebujú aj špecifickejšiu starostlivosť.

Ak nechceš mať vlasy úplne vysušené a zničené, mala by si dbať na niekoľko bodov.

Skôr, ako sa vyberieš z domu na slnko, nemala by si zabudnúť na ochranný sprej. Tak, ako si dávaš SPFko na telo, aby si sa chránila pred škodlivým slnečným žiarením, musíš dopriať prevenciu aj svojej hrive. UV žiarenie totiž poškodzuje keratín, ktorý zabezpečuje odolnosť vlasu a tiež melanín, ktorý ovplyvňuje farbu vlasového vlákna.

Na pultoch drogérií nájdeš množstvo sprejov, ktoré sú určené práve na toto. Jemne si ich nastriekaš a včešeš do vlasov, ideálne, ak sú ešte vlhké po umývaní. Vtedy sa ti budú dať aj oveľa ľahšie rozčesať. Na slnku je ideálne chrániť si hlavu klobúkom či inou pokrývkou hlavy – zabiješ tak 2 muchy jednou ranou.

Keď sa vrátiš domov z kúpaliska, nemala by si nikdy ísť spať s neumytou hlavou. Ostáva na nej totiž množstvo špiny, soli a iných pozostatkov, ktoré nechceš obtierať o vankúš.

Šampóny, kondicionéry či masky určené na letnú starostlivosť sa od bežných líšia. Sú jemnejšie, aby neboli veľkou záťažou a väčšinou dodávajú aj extra hydratáciu.

Dôležité je však chrániť vlasy aj zvnútra – pitím dostatočného množstva čistej vody a prijímania vitamínov z ovocia a zeleniny.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.