Cestovanie v dnešnej dobe je oveľa dostupnejšie než kedykoľvek predtým. Letecké spoločnosti nám ponúkajú výpredaje leteniek doslova za pár eur a pri troche tvojej šikovnosti môžeš navštíviť nielen európske krajiny za naozaj lacný peniaz. Ako ale ušetriť ešte viac? V DailyMail našli odpoveď! 

Viaceré letecké spoločnosti upravili svoje podmienky za prepravu batožinu a ty si tak na palubu lietadla môžeš zobrať len batožinu určitých rozmerov a hmotnosti. Čo ale robiť v prípade, ak prešvihneš maximálny dovolený hmotnostný limit a nechceš platiť zbytočné poplatky navyše, ktoré by boli možno vyššie než samotná letenka?

Gel Rodriguez čakalo jedného dňa na letisku nepríjemné prekvapenie. Pracovníci letiska povedali, že jej batožina presahuje povolený limit, ktorý je stanovený na 7 kilogramov. Jej kufor vážil až 9,5 kíl a ak nechcela platiť zbytočné poplatky, musela niečo vymyslieť. A skutočne sa aj vynašla.

zdroj: facebook.com/Gel Rodriguez

Zo svojej batožiny vybrala niekoľko kusov oblečenia a poriadne ich na seba navrstvila. Dokonca až tak, že jej kufor bol hneď ľahší o 2 a pol kila. Na letisku si zapózovala a jej fotka na Facebooku sa stala ihneď virálnou. Do dnešného dňa jej príspevok lajklo 35-tisíc ľudí a vyslúžilo si 21-tisíc zdieľaní. Ako ale sama priznala, bolo jej takto poriadne teplo, no rozhodne to stálo za ušetrené peniaze. Ak teda nabudúce budeš chcieť ušetriť nejaké eurá naviac a prešvihneš to so svojou batožinou, určite sa inšpiruj!

Zdroj: Dailymail

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.