Ako upevniť vzťah: 4 otázky na partnera, ktoré reálne fungujú

To, ako upevniť vzťah, skôr či neskôr začne zaujímať každý pár. Práve komunikácia a správne použité slová ti ho pomôžu poriadne prehĺbiť, predísť problémom alebo ich dokonca navždy vyriešiť. Aj keď už tvoríte pár nejaký ten piatok, stále je potrebné sa jeden o druhého zaujímať a rozprávať sa o vašom vzťahu. To predsa vieš, inak to nemusí dopadnúť dobre. 

Preto ti prinášame 4 overené otázky na partnera pre upevnenie vzťahu, vďaka ktorým vašu lásku nikto len tak ľahko nezlomí.

Vďaka čomu cítiš, že ťa milujem?

Určite je rád, keď mu každý deň hovoríš, aký je pekný a ako veľmi ho ľúbiš. Avšak, nemusí to byť práve to, vďaka čomu sa cíti byť milovaný. Možno tvoju lásku cíti práve vtedy, keď ho bez slov hladíš po tvári po náročnom dni alebo mu ráno rozospatá balíš obed do práce. Je fajn vedieť, vďaka čomu sa tvoj partner cíti byť milovaný, aby si to mohla len zdvojnásobiť.

Žena a muž sa usmievajú
zdroj: Pexels/Yan Krukov

Spravíme spolu niečo, čo sme ešte nerobili?

Rutina je vec, ktorá zabila nejeden vzťah. Možno ani netušíš, že namiesto pravidelných večerných prechádzok mestom, tvoj partner by najradšej vyskúšal iné nové veci. Napríklad, spoločný tréning boxu alebo dokonca aj skok s padákom.

Ak ťa nejaké jeho nápady nebudú až tak lákať alebo budú pre teba nepríjemné, je to v poriadku. Dôležite je nebáť sa mu to povedať a spoločne vymyslieť alternatívu, ktorá bude vyhovovať vám obom.

Sú medzi nami nejaké nevyriešené otázky alebo konflikty?

Niekedy nedokážeme hneď povedať, čo sa nám vo vzťahu až tak nepáči, a tak to v sebe potláčame. Avšak stále to v nás bude niekde žiť a skôr či neskôr vybuchneme. Preto bude super, keď budeš vidieť, že ak ho niečo trápi a netýka sa to jeho pracovných, osobných alebo rodinných veci, na rovinu sa spýtať túto otázku.

zalubeny-par
zdroj: Pexels/cottonbro

Ako ťa dokážem najlepšie podporiť, keď máš ťažké chvíle?

Niekto potrebuje rady a poriadne nakopnutie a niekto len pochopenie bez slov a pevné objatie. Vďaka tejto otázke zistíš, ako to potrebuje práve tvoj partner, veď on to vie najlepšie. Keď sa ho naučíš podporovať tak, ako to chce on, ver mi, zverí sa ti so všetkým a za podporou bude chodiť už len za tebou.

Dokonca aj rôzne maličkosti, na ktoré by si to možno ani nepovedala, dokážu krásne spevniť vzťah. Nezabúdaj na ne!

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating