Unsplash/Yana Lizunkova

Štedrý deň máte úspešne za sebou a teraz sa naskytá otázka, čo ďalej. Upratané je, navarené a napečené taktiež, takže si konečne môžete vydýchnuť a užívať si jeden druhého. Čas môžete tráviť, samozrejme, aj so svojou rodinou a navštíviť najskôr jednu stranu a potom druhú. Nezabúdajte však na bezpečnosť a na to, aby ste ich nevystavili nejakému zdravotnému riziku.

Po absolvovaní návštev môžete tráviť čas sami dvaja. Veríme, že prácu ste si urobili dopredu a teraz vás čaká aspoň pár dní sladkého ničnerobenia bez akýchkoľvek povinností. Aj keď je lákavá predstava stráviť ich v posteli a plným tanierom v ruke, nemali by ste takúto príležitosť premrhať.

Máme pre vás 10 tipov na činnosti a aktivity, ktoré by ste mohli počas najbližších dní stihnúť a vyťažiť zo sviatkov maximum. 

Urobte si filmový deň/večer

Ku sviatkom sledovanie televízie patrí, takže jeden deň alebo večer môžete vyčleniť tento činnosti. Pozrite si klasiku alebo vsaďte na moderné vianočné filmy či seriály, ktoré letia napríklad na Netflixe. Dôležité je, že budete robiť niečo spoločne. K tomu si môžete dať domáci vaječný likér alebo punč.

Choďte spolu na prechádzku

Pohyb je počas sviatkov obzvlášť dôležitý, keďže si doprajeme viac jedla ako inokedy. Choďte na spoločnú prechádzku alebo ľahšiu turistiku. Veľa sa rozprávajte, smejte a môžete si urobiť aj nejaké pekné nové fotky.

Choďte na punč/varené víno

Vianočných trhov na Slovensku sme sa síce nedočkali, ale určite máte vo svojom meste nejaký podnik, ktorý predáva punč alebo varené víno so sebou. Môžete to spojiť napríklad aj s prechádzkou, počas ktorej sa trochu zahrejete. Samozrejme, za predpokladu, že máte obaja už 18 rokov.

Vianočné trhy v okolitých krajinách

Ak to pandemická situácia dovoľuje, môžete navštíviť vianočné trhy v okolitých krajinách. Nádherné nájdeš v hlavných mestách vo Viedni, v Prahe, v Budapešti alebo vo Varšave. Prípadne si vyberte menšie mestá, ktoré majú tiež nádhernú atmosféru.

Spoločná sánkovačka/lyžovačka

Vo vyššie položených miestach môžeš nájsť aj sneh, ktorý by ste mali využiť na sánkovačku, guľovačku alebo lyžovačku. Vyberte si to, čo vás bav najviac. Budete mať pohyb a zároveň sa odreagujete a dobre zasmejete.

Zahrajte si spoločenské hry

Možno ste si nejakú našli aj pod vianočným stromčekom. A keď nie, oprášte tie, čo vám doma ležia. Ide o veľmi príjemnú aktivitu, pri ktorej vám rýchlo prejde čas a ešte sa aj dobre naladíte. Prípadne siahnite po hrách určených pre páry na lepšie spoznanie sa.

Oddych vo wellnesse

Podľa opatrení by mali byť wellnessy konečne otvorené, takže je skvelá príležitosť využiť to, oddýchnuť si a načerpať nové sily. V chladnom počasí padne zahriatie sa v saune a vo vírivke naozaj vhod. A ak si vyberiete wellness s dokonalým výhľadom, nebude sa vám odtiaľ chcieť preč.

Spíšte si zoznam prianí na budúci rok

Myslite trochu aj na budúcnosť. Koniec roka sa blíži, preto by ste si mali spísať zoznam vecí, snov a plánov, ktoré by ste chceli v roku 2022 dosiahnuť. Môže ísť o ciele vás oboch ako jednotlivcov, ale taktiež aj tie spoločné. Chceli by ste sa posunúť niekam ďalej?

Naplánujte si Silvester

A pri plánovaní ešte zostaňme. Čo budete robiť na Silvestra? Vymyslite si plány na večer, aktivity, ktorým sa budete venovať a občerstvenie, ktoré si pripravíte. Keď si to tak vezmeš, ostáva ti na to už len pár dní.

Strávte deň bez mobilov

Keďže nemusíte riešiť školu ani prácu, vypnite aspoň na deň mobily. Na správy môžete odpísať aj neskôr a dianie na sociálnych sieťach si aspoň na 24 hodín môžete odpustiť. Tento deň využite aspoň na niektorú z vyššie spomenutých činností.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating