Aj z obyčajného ticha sa môže veľmi rýchlo stať zmysluplná organizácia.

Trápne ticho. Každý z nás pozná ten pocit, keď nastane to trápne a ničivé ticho a vtedy by sme sa najradšej hoci aj prepadli pod zem, len aby sme sa necítili až tak hlúpo. Veľakrát by sme v takých situáciách aj chceli začať novú konverzáciu, no nevieme ako. Toto je však niekoľko zaručených spôsobov, s ktorými sa nielenže trápneho ticha zbavíte, ale taktiež sa od toho druhého dočkáte kladnej reakcie.

Tak čo, ste zvedaví, o aké vety sa jedná?

„Aké vec alebo aktivita ťa vždy dokáže tak nadchnúť, že pri nej úplne stratíš pojem o čase?“

Verte či nie, každý z nás má takú vec. A to nie je všetko. Podľa odborníkov, ľudia sa cítia viac priťahovaní k tým, ktorí sa zaujímajú o ich osobné vášne. Takže nielenže položíte otázku, ktorá je skvelým začiatkom konverzácie a na ktorú určite dostanete odpoveď, ale taktiež budete tomu druhému hneď o čosi sympatickejší.

„Aké sú tvoje tri najvýznamnejšie momenty, ktoré si zatiaľ v živote zažil?“

Trochu spomienok a nostalgie a ďalšia perfektná neotrepaná veta, ktorá môže byť začiatkom skvelej konverzácie. Ľudia majú celkovo radi, ak preukážete záujem o ich život a navyše, je to skvelý spôsob, ako sa o nich dozvedieť niečo nové.

unsplash.com

„Čo máš na sebe najradšej a čo naopak neznášaš?“

Určite si teraz hovoríte: „No tak takouto vetou mám začať nevinnú konverzáciu?“ Ale prečo nie? Možno tá konverzácia už nebude až tak nevinná a veľmi rýchlo sa zmení na poriadne hlbokú, ale opäť, máte možnosť sa dozvedieť o ľuďoch nové veci.

„Ak by si sa mohol vrátiť v čase a urobiť nejakú vec znova, čo by to bolo?“

Otázka ktorá ponúka množstvo zaujímavých odpovedí. A minimálne jedna z nich bude odrazovým mostíkom k ďalším otázkam. A tak napokon zistíte, že z trápneho ticha sa vykľula celkom zaujímavá a dobrá konverzácia, v rámci ktorej ste sa dozvedeli o človeku nové veci či začali prehodnocovať svoje postoje.

„Ak by v tejto miestnosti bol vrah, kto si myslíš, že by to z týchto ľudí bol a prečo?“

Ak už naozaj neviete, čo si ďalej počať, najjednoduchšia vec, ktorú môžete urobiť, je odvrátiť pozornosť. Nemusíte rozprávať o sebe, skúste tému konverzácie presmerovať na niekoho iného. Napríklad, predstavte si, že ste v kaviarni a vytiahnete túto otázku. Uvidíte, že konverzácia sa len tak rozprúdi a nebude mať konca. A navyše sa aj poriadne nasmejete.

„Aká je tá najšialenejšia vec, ktorú si kedy urobil?“

Ľudia radi blúdia vo svojej vlastnej pamäti a rozprávajú zážitky. A ešte radšej majú, ak ich niekto aj reálne počúva a smeje sa ich vtipným historkám.

Takže, ak už máte plné zuby plytkých konverzácii, aj tie krátke môžu mať zmysel – nikto netvrdí, že na to, aby ste prelomili trápne ticho, sa musíte rozprávať iba o počasí.

zdroj: bustle

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.