pexels.com

Pred dvomi rokmi sa v mojom tele odohrávala jedna z najzásadnejších bitiek. Bola to vojna medzi rozumom a srdcom. Dnes, po tom, ako sa mi podarilo zbaviť sa šestnástich kilogramov ti garantujem, že všetko, čo vo svojom živote robíš má zmysel, ak do toho vložíš srdce.

Tých snáh, nezmyselných diét a zmarených pokusov si netrúfam ani len spočítať. Jedno viem však určite – všetky tie pády a zlyhania ma dostali tam, kde som dnes. Bez nich by som to predsa nebola ja. V tom čase som to  samozrejme takto nevnímala a všetko zlé, čo sa mi v súvislosti so znižovaním hmotnosti udialo, som vnímala ako nespravodlivosť či nebodaj nepriazeň osudu. Spomínam si na deň, kedy som uvažovala nad tým, že prestanem bojovať, beztak nemám šancu poraziť svoje gény a niekoľkoročný spôsob života.

https://pixabay.com/sk

Našťastie moja osobnosť tieto temné myšlienky neprijala. Nestotožnila som sa s vedomím, že by som mala rezignovať a vzdať sa bez toho, aby som to nedotiahla do úspešného konca. V momente, ako som prijala skutočnosť, že chcem bojovať tak, ako ešte nikdy predtým, sa začalo obdobie, ktoré od základov zmenilo môj život.

Výhovorky by sa našli aj v mojom prípade, no nie som ten typ človeka, ktorý k nim inklinuje. Zastávam totiž názor, že buď máš výhovorky, alebo výsledky, nemôžeš mať oboje. Ja som si vybrala tú druhú možnosť.

V prvom rade som zo svojho slovníka nadobro vyškrtla slová – diéta, nemôžem, nechce sa mi, nepôjdemnevládzem.  Slovo „diéta“ som vymazala z mysle práve preto, lebo to, čo som za dva roky absolvovala nebola diéta, ale zmena životného štýlu – od základov a so všetkým, čo k tomu patrí. Zvyšné slová azda ani nemusím bližšie opisovať. Odkedy som ich prestala používať, doslova sa začali diať zázraky. A na tie ja verím od detstva.

https://static.pexels.com

Prestať sa vážiť, merať a neustále sa obzerať v zrkadle bola azda najťažšia časť z tohto celého procesu. Časom som však pochopila, že vážiť sa každý druhý deň nemá zmysel. Keď som sa však postavila na váhu po štvrť roku, skoro mi vypadli oči z jamiek. A o tom to má byť. Máš si to všetko užívať a nie sa trápiť neustále nad tým, koľkých centimetrov by si sa chcela ešte zbaviť.

Svoj jedálniček som zmenila od základov, no nebolo to niečo, s čím by som vyslovene „bojovala.“ Všetky nové jedlá, chute a vône mi okamžite prirástli k srdcu a rýchlo som sa s nimi stotožnila, až tak, že som bola sama zo seba prekvapená.

Nakoniec som si nechala to najlepšie – tréningy. Na začiatku som bola svojimi počiatočnými úspechmi  pohltená natoľko,  že som vo fitku bola viac než doma. To však tiež nie je najlepšie riešenie, no mne to pomohlo v sebe prebudiť pokojného bojovníka, ktorým som dodnes. Na každého z nás predsa zaberá niečo iné, treba len skúšať šport, ktorý bude vyhovovať tebe.

https://www.pexels.com

Ja som prešla od individuálnych tréningov ku skupinovým, vyskúšala som si kruhové či silové cvičenia, ale aj tabatu. Vždy som rada experimentovala som všetkým, čo bolo práve k dispozícii a vybrala si to, čo mi najviac vyhovovalo.

Tajomstvom úspechu je taktiež zaznamenávať si všetky malé ale aj veľké víťazstvá či zakopnutia a neustále sa motivovať. Ani si nevieš predstaviť, aký poriadok dokážu nastoliť v tvojej mysli motivačné citáty. Majú však jednu zásadnú podmienku – musíš im veriť.

http://www.womensforum.com

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness