Ako sledovať fitness ciele

Nájdenie správneho spôsobu, ako sledovať svoje fitness ciele, môže byť ťažkou úlohou. Existuje však mnoho nástrojov, ktoré ti môžu byť nápomocné. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko konkrétnych aplikácií, ktoré by si si mala stiahnuť, ak chceš pozorovať svoj progres.

Aj keď cvičíš už dlhšie, je možné, že stále nevidíš očakávané výsledky. O potenciálnych dôvodoch sme ti povedali aj v našom nedávnom článku. No môže sa stať, že len jednoducho nepoužívaš správny spôsob, ako svoje fitness ciele a pokroky sleduješ. Keďže dnes žijeme v dobe, kedy si bez mobilov nedokážeme predstaviť život, môžeš ho využiť aj na lepšie veci, ako je len scrollovanie sociálnych sietí.

Aby ti samotné aplikácie mohli ukazovať správne výsledky, mala by si si zaobstarať aj inteligentné hodinky, ktoré spolu spáruješ. Tak budeš mať istotu, že budeš vedieť naozaj o všetkom.

Ako si merať aktivitu

Väčšina hodiniek dokáže rozpoznať aj automatickú aktivitu, no môžeš si ju zadať aj manuálne. Na výber máš množstvo aplikácií, závisí to aj od konkrétnej značky zariadenia. Po dokončení ti ukáže spálený počet kalórií a celkový prehľad o danom cvičení.

Z najznámejších aplikácií by sme mohli spomenúť Samsung Health, Fitbit, Strava, Nike Training Club, MapMyFitness, Endomondo a ďalšie. Pokojne vyskúšaj viaceré a nájdi, ktoré ti budú vyhovovať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieFitness