Život písal túto knihu za vás.

A zrazu sa táto kniha skončila. Nezaujatý pozorovateľ by bol povedal, že kniha mala dva pohlady. Jeho a tvoj.

Niektorí to nechápu, ako to, že taký román ako váš takto stroskotal. Vytvoria si vlastný názor a začnú ťa súdiť. Nazývajú ťa škaredými menami, ktoré ti s veľkou pravdepodobnosťou len ubližujú. A ublíži ti to ešte viac, keď ťa tak nazve človek, od ktorého by si to nikdy nečakala, on. Ublíži ti to až tak veľmi, že sa na malý moment zastavíš a zrazu nevieš, čo spraviť. Nikdy by si si nebola myslela, že človek, ktorý poznal každú tvoju svetlú a temnú stránku by ti bol toto schopný spraviť. Nazval ťa mrchou, a inými hroznými slovami, ktoré ťa ale vôbec nevystihujú tak mu prosím never.

Viem, že si to skôr čakala od niekoho kto ťa nepozná a súdi len podľa fotiek, ktoré pridávaš na sociálne siete. Neplakala si keď ťa tak nazval, lebo ta to prekvapilo. Bola si a možno stále si sklamaná, pretože to bolí. Bolí to, že si to o tebe myslí. Nespravila si nič zlé. Chcela si váš vzťah len zachrániť, lebo ho ľúbiš. Chcela si tu preňho byť keď mal zlé dni. A byť starostlivá nie je zlé.

zdroj: unsplash.com
unsplash.com

Nech ide, nechaj ho nech si ide a všade o tebe roznesie aká si ty vlastne mrcha kvôli tomu, že ti na ňom záležalo. Keď o to nestojí, keď nestojí o tvoju lásku, ukáž mu ako ti absolútne na jeho názore nezáleží. Ukáž mu, že jeho názor nijako neovplyvňuje to ako dokážeš ľúbiť. Nedovoľ takému človeku ako je on aby sa ti dostal do hlavy. Ja viem, že láska robí s mozgom človeka divy. Bola som tam kde si ty. Prosím, nedovoľ mu aby ti ublížil slovami, ktoré nie sú pravda. On od teba odišiel lebo si preňho bola priveľké sústo. To nie je zlé. Chlapec len nedokázal uniesť tvoju lásku. Ty nie si taká za akú ťa má, tak sa mu neospravedlňuj za to, kto si. Všetci vedia, dokonca aj on, že ty taká nie si. Nikdy sa nezníž na jeho úroveň.

zdroj: pexels.com
pexels.com

Ty dievča, máš na viac. Nesnaž sa, nemrhaj svoju energiu, svoju pozitivitu naňho. On si to nezaslúži. Nezaslúži si aby si sa mu zas a znova hodila k nohám a snažila sa vyvrátiť jeho názor. Ľúb tých pravých, ostatných. To je dôležité, však? Oni ťa vidia inak ako ty vidíš seba. Oni sú svedkami toho ako sa ti rozžiaria očká keď rozprávaš o niečom, čo je pre teba dôležité. Budú tu pre teba keď zakopneš a padneš na zadok. Takí ľudia sú, je ich málo, tak si ich váž, no nikdy nezabudni na seba. Ty si pre seba najdôležitejšia. Ľúb samú seba, akceptuj sa taká aká si. To, že budeš poznať svoju hodnotu, budeš sama so sebou stotožnená bude to, čo ťa dostane každé ráno z postele. Nie jeho láska, nie láska tvojich kamarátov. Láska seba samej. Neopúšťaj sa, usmej sa. Nepotrebuješ nikomu vysvetľovať prečo si taká aká si.

Váš príbeh má možno v očiach iných viac ako dve strany, no zatvor tú knihu. Všetko už bolo vysvetlené. Nie je cesta spať a toto je ako to končí. On s jeho umelo vytvorenými názormi a ty s prijatím samej seba.

Zatvor tú knihu a choď dalej.