týždenný horoskop
Unsplash/Hailey Moeller

Máš pocit, že sa cítiš pod psa a potrebovala by si zdvihnúť náladu? Aj keď by ti v tomto prípade mohol pomôcť obyčajný úsmev, je nám jasné, že to je to posledné, na čo teraz myslíš. Preto by si mohla vyskúšať jeden z týchto 8 efektívnych tipov, ktoré ti pomôžu v priebehu pár minút. Ty sa tak budeš cítiť oveľa lepšie a aj zabudneš, že ti bolo zle.

Fyzická aktivita

Možno ti bude trvať dlhšie, kým sa k niečomu donútiš, no ver tomu, že ten pocit po tom bude stáť za to. Nemusíš ísť hneď do fitka, stačí ak sa budeš hýbať. Chôdza, bicykel, tanec alebo nejaké ľahké cvičenie. Pri každej takejto aktivite sa ti do tela vyplaví hormón šťastia, vďaka ktorému budeš mať hneď viac energie.

Čerstvý vzduch

Choď sa poprechádzať von alebo si pokojne aj zabehať. Dôležité je, že budeš na čerstvom vzduchu a ak k tomu navyše svieti aj slnko, je to ešte lepšie. Môžeš sa prejsť po meste, no ak máš možnosť, radšej choď do prírody. Upokojí ťa to a nebudeš v takom strese.

Čas strávený s blízkymi

Bude to znieť možno ako klišé, ale ak by si ostala sama, mohlo by ti trvať dlhšie, kým by sa tvoja nálada zlepšila. Vyhľadaj spoločnosť rodiny alebo priateľov a podnikni s nimi niečo. Už po pár minútach s nimi zabudneš na to, že ťa niečo trápilo.

Spoločenské hry

Na spoločenských hrách je najlepšie to, že úplne zabudneš na veci, ktorými si sa dovtedy zapodievala. Naplno sa zahĺbiš do hrania, najmä ak ide o niečo strategické. V našom staršom článku nájdeš aj tipy na rôzne žánre spoločenských hier, ktoré máme odskúšané a určite sa ich oplatí zahrať.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife