Žena si balí veci na dovolenku
Pexels/Ivan Samkov

Chystáš sa na dovolenku, no nevieš, ako si zbaliť kozmetiku, aby si mala všetko potrebné, no zároveň na nič nezabudla? Pri balení do kufra musíš využiť každé voľné miesto a je zbytočné brať so sebou všetky produkty, ktoré doma máš. Určite si pozri aj náš článok s trikmi, ako si zbaliť viac vecí aj do menšej batožiny

Pri balení máme tendenciu zobrať toho veľa, pretože všetko sa predsa môže zísť. Napokon to dopadne tak, že polovicu produktov ani len nevyužijeme. Na dovolenke sa nepotrebuješ výrazne líčiť, pretože tvojím najkrajším make-upom sa stane slnkom pobozkaná pleť a úsmev na perách.

Bez niektorých kozmetických produktov sa ale predsa len nezaobídeš. Vybrali sme 10 najdôležitejších, na ktoré by si naozaj nemala zabudnúť. Nezaradili sme sem veci ako sprchový gél, šampón, zubnú pastu či intímny gél, pretože tie považujeme za samozrejmosť a zabalíme si ich vždy medzi prvými.

Skôr sme sa zamerali na také, ktoré veľa žien podceňuje a až počas dovolenky im dôjde, že na niečo zabudli. Je na tebe, či si kúpiš cestovné balenia, preleješ si výrobky do menších fľaštičiek alebo si vezmeš celé veľké balenia (ak máš dosť miesta v kufri). Dôležité je, aby si ich mala so sebou.

Najlepšia dovolenka
zdroj: Pexels/Brady Knoll

Krém na opaľovanie

Bez neho by si na dovolenku nemala ani chodiť. Faktor použi minimálne 30, no ideálne 50. Je na tebe, či si vyberieš klasický krém alebo vo forme spreju. Nezabúdaj si ho opakovane natierať, napríklad keď vyjdeš z vody. Aj keď výrobca udáva, že je odolný voči vode, niečo sa z neho aj tak zmyje.

Krém po opaľovaní

Ak by si to so slnkom prehnala, je dobré mať so sebou upokojujúci krém po opaľovaní, napríklad s obsahom aloe vera alebo panthenolom. Taktiež môžeš použiť aj taký, ktorý slúži na zvýraznenie opálenia.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty