cestovateľské tipy

Prichádza jar a spolu s ňou aj teplejšie počasie. Čo znamená, že budeš mať väčšiu chuť chodievať na výlety a pomaly si plánovať aj dovolenku. Tieto 3 užitočné cestovateľské tipy ti určite spríjemnia dobrodružstvo, ktoré ťa čaká.

Byty namiesto hotelov

Skoro v každom meste nájdeš okrem hotelov pre turistov aj klasické byty alebo domčeky, ktoré prenajímajú obyčajní ľudia. Ak si chceš ešte viac užiť miesto, do ktorého ideš, mala by si sa ubytovať presne v niečom takomto.

Budeš mať k dispozícii celý priestor a mnohé z týchto bytov alebo domov majú úžasnú atmosféru danej krajiny. Pokiaľ cestuješ sama a nebojíš sa zoznamovať s novými ľuďmi, môžeš si prenajať len izbu u nejakej milej rodinky a budeš mať šancu zistiť viac o tejto krajine alebo si aj precvičiť svoj cudzí jazyk.

Prázdne miesto v taške

Mnohí cestovatelia majú problém s tým, že keď si na dovolenke nakúpia suveníry, nové oblečenie a podobne, tak to nemajú ako zobrať domov. A buď vyhadzujú staré oblečenie alebo si kupujú ďalšie kufre, za ktoré v prípade cesty lietadlom občas musia aj doplatiť.

Buď múdrejšia a vyhraď si miesto v cestovnej taške na nové veci už dopredu. Preto by si si mala vziať so sebou len veci, ktoré naozaj potrebuješ, premyslieť si outfity dopredu a pokúsiť sa ich skombinovať.

Visačka na kufor

Pokiaľ cestuješ lietadlom a máš batožinu, ktorú si neberieš so sebou, daj si na ňu visačku. Ale nielen takú obyčajnú, kde budú napísané tvoje základne údaje. Vyber si takú, na ktorej bude napísané, že prevážaš veci, ktoré sa dajú ľahko rozbiť, aj keď ich tam v skutočnosti nemusíš mať.

V takom prípade s tvojím kufrom budú narábať šetrnejšie a nepoškodia ti ju. A navyše, pri odovzdávaní batožiny by si ju mala dostať medzi prvými.

Ak hľadáš cestovateľský denník na rok 2023 a tipy na výlet alebo dovolenku, v našom staršom článku nájdeš miesta, ktoré by si nemala vynechať. 

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieCestovanie