Pexels/Yan Krukov

Láska sa s nami vie občas pekne zahrať. Niekedy na ňu čakáme dlhé mesiace či dokonca roky a úplne márne, inokedy si naše srdce ukradnú až dvaja ľudia naraz. Áno, dá sa zamilovať v jednej chvíli do viacerých osôb. Aj keď to znie ako príbeh z filmu, v ktorom si hlavná hrdinka musí vybrať toho pravého, môže sa to isté stať pokojne aj tebe. A ver, že tvoja hlava bude z toho pekne pomotaná.

Vyberať si toho, s kým chceš kráčať životom, to nie je ako keď si vyberáš zákusok v cukrárni. Pri nej pozeráš na to, ktorý ťa zaujme pohľadom a názvom, no pri partnerovi musíš najprv spoznať jeho „chuť„, aby si si mohla povedať, že to bola správna voľba. A možno ani nebola, to ti nikto vopred nepovie.

Presne tento fakt, že nevieš, čo bude, robí z tvojej voľby niečo, kvôli čomu nebudeš vedieť ani spávať. Keď o teba prejavia záujem dvaja muži naraz, môžeš nájsť toho pravého, ale aj zistiť, že to nebolo to, čo si čakala. Ale vieš čo? Nikdy to nebude nesprávna voľba.

Možno si to tak po čase povieš, keď si uvedomíš, že ten, ktorého si si vybrala, nie je taký, po akom si túžila. No to ešte neznamená, že si spravila zle. Nevedela si, ako to dopadne a ono to dopadlo presne tak, ako malo. Tak, aby si sa poučila a posunula v oblasti vzťahov a lásky vpred. Ak sa niekedy postavíš pred otázku – ktorý z nich dvoch? musíš počúvať iba jednu vec. Svoje srdce.

Keď si budeš vyberať chlapa podľa vzhľadu, majetku či iných povrchných vecí, nemôžeš sa neskôr čudovať tomu, že nebudeš skutočne šťastná. Ak sú však obaja na tom veľmi podobne, jednoducho daj na svoju intuíciu. Počúvaj svoje vnútro – pri ktorom z nich sa cítiš byť viac sama sebou? Ktorý z nich ťa vie rozosmiať, ale aj naozaj počúvať? Ktorý ťa viac rešpektuje, komu z nich viac dôveruješ?

To sú veci, na ktorých naozaj záleží. Pokojne si vezmi papier, pero a vypíš si všetky ich plusy a mínusy, ktoré na nich vnímaš. Aj keď sa ti to môže zdať čudné, vidieť čierne na bielom dôvody, ktoré môžu byť základom k šťastnému vzťahu, ti dokáže naozaj pomôcť.

A možno budeš ako Ross v Priateľoch, ktorý mal síce viac pozitív pri jednej žene, ale keď sa na svoj zoznam pozrel, vedel, že jeho srdce patrí tej druhej z nich. A žiadne pre či proti by to nikdy nezmenili.

Nikto ti nepovie, kto bude pre teba lepší, aj keď by ti chceli kamošky naozaj poradiť. To, ku ktorému ťa to predsa len ťahá o čosi viac, vieš iba ty, aj keď si to nechceš občas nahlas priznať. Vedz však, že tvoje srdce bude vedieť, ktorou cestou ísť. Teda, s kým na ňu ísť.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating