Nosenie rúška môže vyvolať podráždenie pokožky, nepríjemné začervenanie, či dokonca výskyt vyrážok.

Ochranné rúška tu budú s nami pravdepodobne ešte dlho. Každá pleť však nemusí dobre reagovať na to, že je na nej celý deň ochranná maska.

Vyper si svoje rúško po každom dni nosenia

Jeden z najdôležitejších vecí, ako si udržať zdravo vyzerajúcu pleť, je nosiť čisté a dezinfikované rúško. Keďže máš rúško celý deň na sebe, nazbiera sa tam mnoho baktérií, ale aj zvyšky tvojho makeupu. Preto ho treba vyprať, ideálne na vyššej teplote, aby boli baktérie z rúška perfektne odstránené.

Vyber si rúško rozumne

Dôležitá je aj látka, z ktorej je rúško vyrobené. Priedušný textil je pohodlnejší a lepší pre tvoju pokožku. Bavlna je jednou z najlepších variant. Najmä sa uisti, či ti rúško dobre sedí. Príliš tesné, nepríjemne padnúce môže spôsobiť to, že pleť nedýcha, rúško sa trie o pleť a podráždi ju.

Nedotýkaj sa neumytými rukami tváre

Toto platí aj pri nosení rúška, aj pri nenosení. Je to to najhoršie, čo môžeš spraviť, keďže na rukách máš mnoho baktérií, môžeš si ich naniesť priamo na tvár len jediným dotykom.

Vždy si po celom dni nosenia rúška pleť poriadne vyčisti a hydratuj

Ako sme už spomenuli, pokožka pod maskou toľko nedýcha. Je dôležité pleť poriadne odlíčiť, vyčistiť a rozmaznať ju. Hydratačné krémy, sérum s vitamínom c a najmä hydratačné masky sú výbornou voľbou.

Nepoužívaj priveľa makeupu

Na miesta, na ktorých nosíš rúško si daj menej makeupu, ako obvykle. Líčenie by malo byť ľahké. Pod rúškom nemusíš byť úplne bez makeupu, no snaž sa k tomu aspoň trošku priblížiť. Tvoja pleť ti poďakuje!

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.