pexels.com

Každá z nás túži vyzerať pekne a make-up nám mnohokrát pomáha cítiť sa krajšie.

S príchodom leta však veľmi rady upustíme od nejakých nánosov kozmetiky na tvári. V tomto teple to naozaj nie je príjemné a chodiť úplne „bez“ je tá najlepšia možnosť! Ale sú situácie, kedy bez neho von nejdeme. Problém je ten, že v týchto horúčavách je ťažké udržať si dokonalý look. Tieto tipy ti pomôžu udržať tvoj look v poriadku o čosi dlhšie!

Primer, primer a primer!

Dnes je už na trhu naozaj široká škála primerov – pod make-up, na oči i na pery! Tento produkt nie len lepšie pripraví pokožku na ďalší produkt, ale vo väčšine prípadov aj predlžuje ich výdrž. Takže, ak ťa čaká dlhý letný deň, nemala by si naň zabudnúť. Inak môžeš mať na tvári už na obed nepekne zmazaný či fľakatý make-up.

Zmatňujúci make-up

Make-up so zmatňujúcim efektom je v lete naozajstným pomocníkom, keďže sa pleť nie len mastí, ale doslova aj potí. A to aj v prípade, že bežne pleť mastnú nemáš. Ak nechceš chodiť s tvárou vyzerajúcou, že si ju práve kvôli teplu obliala vodou, stav na produkty, ktorých výsledok je matný.

Fixačný sprej

Zvyčajne obľúbený produkt najmä na večerný look, no v lete mu budeš vďačná aj pri bežnom líčení. Predsa len v týchto horúčavách je udržať si tvár „pokope“ ťažšie. A práve preto by si ním svoje líčenie mala zakončiť. Skús sa však vyvarovať takým, ktoré obsahujú alkohol.

Menej je viac

Ak ťa trápi to, že sa ti líčenie v teple doslova rozteká po tvári aj napriek použitiu aj vyššie spomenutých produktov, mala by si si uvedomiť, že ak si ho naozaj nevyžaduje situácia, tak ti ho vôbec netreba. A ak sa bez neho cítiš počas dňa nesvoja, skús ho aspoň obmedziť na pár základných produktov. Kontúrovanie či očné tiene nie sú teraz nevyhnutné.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty