Zamilovaný pár na lúke
Unsplash/Jonathan Borba

Ako to býva vo filmoch? Žena prechádza okolo muža, zrazu sa svet točí pomalšie, v pozadí hrá tlmená vášnivá hudba, pozrie sa mu do očí a on je z nej úplne hotový. Dokonalá láska na prvý pohľad. V skutočnom svete to však takto nefunguje a ty môžeš na svojho (budúceho) drahého, urobiť veľmi zlý prvý dojem. Čo si budeme hovoriť, nie každý deň vyzeráš najlepšie a ani tvoja nálada nie je vždy ružová.

Uvedomila si si, že sa ti páči, no chytáš sa za hlavu, pretože nie je možné, aby to bolo z jeho strany rovnaké. Dobre vieš, že vaše prvé stretnutie bolo katastrofa a tak máš už len jeden pokus na to, aby si ho prinútila na to zabudnúť. Ak sa ti to nepodarí, svoj názor už na teba nezmení.

Nemračiť, usmievať

Akí ľudia na nás pôsobia pozitívne? No predsa tí, ktorí sa usmievajú, rozprávajú príjemným tónom a ukážu nám, že sa vedia správať slušne. Nemusíš sa hrať na dámičku, ak taká nie si, no úsmev je predsa zadarmo. Azda nechceš, aby sa do teba zamiloval, keď sa mračíš ako Marfuša. Keď ho opäť uvidíš, hlavu hore a nahoď úsmev.

Ospravedlň sa

Správala si sa pri prvom stretnutí nevhodne? Bola si opitá? Utrúsila si škaredú poznámku? Nemala si náladu? Vyzerala si tak, že si sa sama zľakla v zrkadle? Nabudúce sa nerob, že sa to nestalo, práve naopak, ukáž mu, že si si toho vedomá, a že ťa mrzí, ako to dopadlo. Prepáč, nemala som svoj deň. Ach, mala som hrozný deň. Ospravedlňujem sa ti, to som prehnala. Dokážeš mu tak, že si silná žena.

Ukáž mu zo seba viac

Ak máš druhú šancu napraviť zlý prvý dojem, daj do toho všetko! Buď sama sebou a ukáž mu svoju skutočnú tvár. Povedz mu niečo, čo ho môže na tebe zaujať, aby ťa začal vnímať v inom svetle. Najmä, ak to bude niečo jedinečné. Záľuba, povahová črta, minulosť, hodnoty, daj mu vedieť, že sa s ním cítiš natoľko fajn, že ho púšťaš do osobnej zóny.

Skús to opačne

Bola si drzá? Teraz buď milá. Bola si príliš vystresovaná? Skús sa uvoľniť. Brala si všetko príliš vážne? Skús si zažartovať. Sprav presný opak toho, čo si urobila prvýkrát, aby bolo jasné, že ťa to nedefinuje ako osobnosť, a že to nebol tvoj celý obraz.

Hľadaj to, čo máte spoločné

A v neposlednom rade, vždy nás to ťahá k človeku, s ktorým máme niečo spoločné, aj keď sme sa spočiatku „nemuseli“. Preto hľadaj to, čo vás spája – koníčky, témy na rozhovor, vnímanie spoločenských udalostí, názory, hodnoty, obľúbené filmy, naozaj sa chyť hocičoho. Zdôrazni to a uvidíš, že to s ním pôjde ľahšie a na zlý prvý dojem zabudne.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating