JAR:

Máš problém pri rozhodovaní, pretože máš rada slobodu. Nezávislosť. Váhaš, keď príde na rozhodnutia, ktoré môžu ovplyvniť tvoj život. Obávaš sa, že urobíš niečo zlé. Problém je tiež, že si myslíš, že „tráva na druhej strane je zelenšia“. Vždy túžiš po niečom, čo nemôžeš mať. Radšej zostaneš v neistote, akoby si mala viesť kariéru, pre ktorú musíš niečo obetovať. Zničíš si svoj život odmietaním a rozhodovaním o tom, čo vlastne chceš. No nemôžeš odkladať životné rozhodnutia, keď si dospelá.

LETO: 

Pracuješ príliš tvrdo a veľa. Sama seba veľmi veľa kritizuješ. Bez ohľadu na to, koľko hodín si vložila do svojho úsilia cez celý týždeň. Cítiš sa, akoby si nebola tam, kde by si chcela byť. Cítiš sa, akoby si zaostávala za svojimi kolegyňami. Tráviš ale príliš veľa času v práci a budovaní svojej kariéry. No musíš premýšľať o tom, že máš šťastie, že toto všetko máš. Musíš premýšľať o tom, ako byť vďačná za tento život a nežiadať stále viac a viac.

zdroj: unsplash.com

JESEŇ: 

Žiješ svoj život v bezpečí. Bojíš sa riskovať a bojíš sa zmeny. Aj keď nie si úplne spokojná s tým, ako práve prebieha tvoj život, nedokážeš to zmeniť, pretože ti to takto vyhovuje. Je to  oveľa jednoduchšie, než výjsť z tvojej komfortnej zóny a snažiť sa o niečo, po čom naozaj túžiš. Pretože namiesto toho, aby si nasledovala svoje sny, očakávaš, že tvoje nároky klesnú a budeš mať menšie očakávania aj od života. A tak len zostávaš snívať o tom, aký by si mala fantastický život, no nič pre to nerobíš. 

ZIMA:

Vždy čakáš na to najhoršie, na tú najhoršiu možnú situáciu. Predstavuješ si vždy ten najhorší scénar vecí, ktoré sa ti môžu stať, namiesto toho, aby si zvážila, ako by mohla situácia dopadnúť najlepšie. Svet v minulosti ťa poznačil a očakávaš, že história sa bude opakovať. No nikdy sa nič také nestane, si jednoducho pesimistka – alebo realistka, to by bolo najideálnejšie. Svet však nie je taký zlý, akým si ho predstavuješ. Skús sa usmiať a pozrieť sa na veci z iného pohľadu. 

Zdroj: thoughtcatalog.com 

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.