Instagram/whatthechic

Vo svojom živote stretneš mnoho ľudí. Takých, ktorí ti ho navždy zmenia, či už v dobrom alebo v zlom. Niektorí ti podajú pomocnú ruku a potiahnu ťa vpred, iní by ti najradšej podkopli nohy a zrazili na zem. Prečo to robia a ako si ich raz a navždy dostať od tela?

Odpovede na to, prečo, môžu byť rôzne, no dáme ruku do ohňa za to, že väčšinou je to obyčajná závisť. Tá z tohto sveta nikdy nevymizne, no ty nemusíš byť tou, ktorú taktiež ovláda. Jednoducho si hľaď do svojho taniera, neporovnávaj sa a rob všetko pre to, aby si bola šťastná.

Už len keď dokážeš toto, si oveľa silnejší a vyrovnanejší človek ako tí, ktorí ťa chcú vidieť padať dole. A to je aj kľúčom k tomu, ako sa ich konečne zbaviť.

Pretože pre neprajníkov nie je nič horšie, ako vidieť ťa spokojnú a ignorujúcu všetky polená, ktoré ti do cesty neúspešne hádžu. Ten pocit, keď sa im nedarí potopiť ťa, je pre nich veľkou fackou, ktorú ťažko predýchajú, no ver, že aj ich to jedného dňa prestane baviť.

Preto ti dáme iba jednu radu – kašli na nich. Nedovoľ cudzím ľuďom dostať sa do tvojej hlavy, nedovoľ im ovplyvňovať tvoje sny, tvoje okolie, tvoju dušu. Oni ťa dokážu zničiť iba vtedy, ak im to sama dovolíš. Už len tým, že ťa bude trápiť čo hovoria, či to, čo robia.

Možno ti to pôjde ľahko, možno si citlivejšia povaha, pre ktorú bude ťažké zaťať sa a obrniť sa proti všetkým tým podrazom, no čím skôr sa to naučíš, tým skôr pochopíš, že tvoj život môže vyzerať úplne inak. Hlavne slobodnejšie a spokojnejšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife