Aké je tajomstvo šťastného vzťahu? Pravdou je, že to nie je presná veda. Každý vzťah je iný, takže to, čo funguje pre jeden pár, nemusí pre druhý. Avšak sú maličkosti, ktoré posilnia každý. 

Maličkosti a detaily, to sú veci, ktoré robia každý vzťah jedinečným a intímnejším. Každodenné veci, ktoré majú vplyv na celkovú pohodu vzťahu. Malé gestá tvoria veľké veci. Vďaka nim vo vzťahu cítime lásku, porozumenie a podporu. Toto sú zdanlivo malé veci, avšak majú veľký vplyv na šťastný vzťah!

1. Daj vášmu ahoj význam

Keď randíme, často pre seba robíme maličkosti. Čím je však vzťah dlhší, tým je ich menej. Jedným z dôležitých spôsobov, ako udržať vzťah aj maličkosťou nažive je dať dôležitosť aj bežnému ahoj. Namiesto toho, aby si len zakričala „Vidíme sa!“ a zabuchla dverami, skús mu pri lúčení popriať aj pekný deň.

zdroj: unsplash.com

2. Ukáž mu, že si ho vážiš

Štúdie ukázali, že vďačnosť je dôležitou súčasťou šťastného vzťahu. V dlhšom vzťahu sa môže zdať, že sa už beriete ako samozrejmosť a zabudnúť na to, aký je pre teba priateľ dôležitý nie je správne. Venuj mu bozk či objatie vždy, keď sa dá. Ukáž mu, že si ceníš všetko, čo pre teba robí, aj keby to malo byť len podanie niečoho, o čo ho požiadaš.

3. Ponúkni pomoc

Či už ide o večeru alebo dôležité rozhodnutie, ponuka pomoci mu pripomenie, že ste tím a môže s tebou vždy počítať. Ukážeš mu tak, že ti záleží na ňom a jeho živote.

4. Dávaj komplimenty

Ak chceš, aby sa cítil milovaný a ocenený, hovor. Neboj sa hovoriť komplimenty bez ohľadu na to, ako dlho ste spolu. Nemusia to byť veľké veci, stačí mu povedať, aký je šikovný, ak ti opraví zips na kabelke. Komplimenty sú pripomienkou toho, že ho obdivuješ a oceňuješ. Navyše mu zvyšuješ ego v dobrom slova zmysle.

5. Rob náhodné láskavosti

Šálka kávy na ráno alebo priesenie jeho obľúbenej večere. Robenie týchto malých dôkazov lásky je v skutočnosti veľká vec. Robíme ich len pre tých, ktorých milujeme, a na ktorých nám záleží. Malé a častejšie veci sú lepšie ako jeden veľký prejav lásky raz za rok. Takto mu ukážeš, že na neho stále myslíš.

zdroj: unsplash.com

6. Počúvaj

Byť dobrou a trpezlivou poslucháčkou je na nezaplatenie. Aj keď sa zdá, že muži musia vkuse počúvať ženy, cenia si, ak sa môžu svojej blízkej osobe taktiež vyrozprávať. Ak ho počúvaš, dávaš mu priestor na to, aby sa cítil dôležitý.

7. Plň sľuby

Ponúkla si sa po večeri umyť riad? Zarezervovať lístky na koncert? Kúpiť potraviny? Ak si niečo sľúbila, uisti sa, že to aj splníš. Ak nespravíš to, čo si povedala, môže to vyzerať, že si nespoľahlivá a tvoja polovička môže byť aj sklamaná. Rob tak, aby ti mohol dôverovať aj v takýchto maličkostiach.

8.  Nauč sa jazyk jeho lásky

Ak chceš naozaj vedieť, ako posilniť váš vzťah, zisti, čo je pre neho vo vzťahu dôležité. Ak pochopíš, čo uprednostňuje, môžeš mu byť skvelou priateľkou. Cení si viac všetky tieto maličkosti? Je rád, ak spolu trávite čas napríklad na prechádzke? Poznanie je kľúčom.

 

Zdroj: bustle.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.