Diabolská svokra
Instagram/grace.and.frankie.forever

Pamätáš si na film Diabolská svokra? Má už viac ako 17 rokov, no vďaka nemu mnohé, dnes stále mladé ženy pochopili, že s mužom si berieme aj jeho mamičku. Najmä, ak s ňou má dobrý vzťah. To je, samozrejme, skvelé, pokiaľ však má snahu, aby mala rovnako dobrý vzťah aj s tebou. Niektoré mamičky si totiž svojich synáčikov chránia až tak, že ničia životy ich partneriek. Ako si poradiť so svokrou, ktorá prekračuje hranice?

Nemusíš sa ešte stihnúť ani len vydať, aby si pochopila, že priateľské vzťahy medzi tebou a možnou svokrou zrejme panovať nikdy nebudú. My, ženy, máme skvelý šiesty zmysel a dobre vieme, keď niekto robí tajne všetko preto, aby nás nahneval. A ak sa na to ešte aj priamo pozeráš, pričom sa tvoj partner tvári, že o ničom netuší, budeš musieť mať pevné nervy. Aspoň také, aká silná je tvoja láska k nemu.

Dvojica v prírode
zdroj: Pexels/Pavel Danilyuk

Ako si poradiť so svokrou, ktorá to preháňa?

Každodenné telefonáty, nečakané návštevy, komentáre k riadeniu tvojej domácnosti, k tvojej práci, ale aj kuchárskym schopnostiam. Ironické poznámky, či dokonca priame nahováranie synčeka proti tebe. Občas je naozaj veľmi ťažké mať úsmev na tvári a rešpektovať ju. Jedného dňa ti vybuchnú nervy a budeš za tú ešte horšiu. V tomto ti pomôžu len 2 veci – ak si hranice nastavíš hneď na začiatku, a ak tvoj partner nie je slepý.

Ak to tak nie je, si odsúdená na život pod drobnohľadom, pri ktorom ti zošedivejú všetky vlasy, alebo sa môžeš akurát tak zbaliť a vydýchnuť si. Každá matka chce pre svoje deti len to najlepšie, no ak nepochopí, že v určitom bode si už to dieťa musí žiť vlastný život a aj výber partnerky je len jeho slobodná vôľa, ide o chorobnú závislosť. S takouto ženou sa ťažko vychádza, nikdy vám nedá pokoj.

Žena pije víno
zdroj: Pexels/cottonbro

Najlepšie by bolo, ak by ste si všetci spolu sadli a v pokoji sa porozprávali o tom, čo vás trápi. Zároveň hľadali nejaké kompromisy, ktoré sa rozhodnete dodržiavať. Tu však musíš mať plnú podporu svojho chlapa, ak to tak nebude, je to absolútne zbytočné. Musíš jej vysvetliť, že vieš, že vám (jemu) chce len dobre, ale máte svoj svet, v ktorom žijete podľa seba.

Iná možnosť, ako si poradiť so svokrou, ktorá je naozaj diabolská, snáď ani nie je. Keď máš za muža mamičkinho miláčika, radíme ti, utekaj čo najďalej. Ak ťa miluje, pôjde ďaleko z jej dohľadu aj on. Ak nie, nestojí ti to za to.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieDating