Žehlenie vlasov
Pexels/Polina Tankilevitch

V živote žien je to tak, že tá, ktorá má kučeravé vlasy, by chcela rovné, a tá, ktorá ich má rovné, túži po kučeravých. Súhlasíš? V tomto článku potešíme skôr tie, ktoré snívajú po objemných vlnách. Nájdeš tu tipy na to, ako si môžeš natočiť vlasy iba pomocou žehličky.

Ak sa ti to hneď na prvýkrát úplne nepodarí, nezúfaj. Je nutné získať trochu zručnosti, no pravidelným skúšaním a cvičením ti to neskôr pôjde od ruky.

Akou žehličkou je natáčanie vlasov najrýchlejšie?

Tá správna žehlička by mala mať zaoblené hrany a nemala by byť úplne rovná. Pokiaľ ju používaš, vieš, že existuje veľa typov, ktoré sú na žehlenie vlasov ideálne. Ty však teraz vlasy nechceš vyžehliť, no natočiť. Tá s oblými hranami je najlepšia, lebo po nej vlasy ľahšie kĺžu a neničia sa toľko.

Žehlenie vlasov
zdroj: Pexels/Polina Tankilevitch

Keď už budeš mať žehličku s oblými hranami, môžeš sa do natáčania hravo pustiť. Vlasy by si si mala poctivo rozčesať a rozdeliť ich na dve časti – hornú a dolnú.

Následne zober medzi ruky prameň vlasov, ktorý by nemal byť hrubý a ani príliš tenký, a umiestni ho do žehličky. Teraz by si mala otočiť žehličkou o 180° a ťahať smerom dolu. Možno ti tento pohyb zo začiatku nepôjde a nebudeš tejto praktike rozumieť, no neboj sa, časom si ho určite nacvičíš a budeš vedieť, ako žehličku najlepšie držať, aby si mala krásne vlny.

Užitočné tipy, o ktorých by si mala vedieť

V tomto videu si môžeš pozrieť, ako sa robí 180° otočka so žehličkou. Taktiež ti vo videu poradia tipy a triky na to, ako natočiť vlasy pomocou žehličky čo najefektívnejšie a najšetrnejšie.

Aké druhy vĺn existujú?

Ďalšie video ti ukáže typy vĺn, ktoré si môžeš pomocou žehličky vytvoriť. Vedela si o tom, že existuje tak veľa druhov? Keď získaš základné zručnosti v natáčaní, môžeš začať aj takto experimentovať a naučiť sa všetky. Vďaka nim môže byť z teba každý týždeň iná žena.

Aby sa ti vlasy častým žehlením a natáčaním neničili, vyskúšaj naše tipy a rady, ktoré ti pomôžu so starostlivosťou o tvoju korunu krásy.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty