Žena ukazuje symbol peace
Pexels/Daria Rem

Ak si nezdedila veľký majetok, rodinnú firmu, nenašla si bohatého priateľa, či nevyhrala jackpot, potom je veľmi pravdepodobné, že musíš chodiť do práce. Nielen preto, aby si si kúpila nové oblečenie či iné radôstky, ale najmä kvôli tomu, že ako dospelú osobu ťa čakajú výdavky na bývanie, stravu a iné veci, ktoré zaplatiť jednoducho musíš. Ako si nájsť prácu, ktorá ťa však bude aj baviť?

Mnoho ľudí totiž trávi každý jeden pri činnosti, ktorá ho iba vyčerpáva a vo svojom vnútri sa trápi tým, že toto už viac robiť nechce. Žiaľ, nie je jednoduché nájsť si niečo, čo ti bude robiť radosť a ešte ti za to budú prichádzať aj peniaze na účet. No ak úprimne túžiš po zmene, mala by si sa zamyslieť nad niekoľkými vecami, ktoré ti v živote môžu otvoriť nové dvere.

Kto skutočne si?

Je veľmi ťažké zistiť, čo by ťa napĺňalo a v čom by si bola ako ryba vo vode, ak sa sama nepoznáš. A nikto iný ti v tomto nemôže ani pomôcť, ani ti poradiť. V prvom rade musíš nájsť samu seba – zamyslieť sa nad tým, aká si osobnosť. Ktorý pracovný smer ťa priťahuje najviac, na čo sa dajú využiť tvoje silné stránky a pri čom sa zároveň stratia tie slabé. Ako by si sa definovala? Si vodca? Umelec? Počúvaš iných alebo ideš vlastnou cestou?

V čom vynikáš?

Keď už sme spomenuli tvoje silné stránky, pri nich by si sa mala zastaviť. Častokrát si totiž človek neuvedomuje, ako veľmi ich môže využiť. Môže sa stať, že ti idú skvele ručné práce, no tvoja hlava sa vždy videla v niečom inom a toto brala len ako koníček. No čo tak obrátiť ho v prácu? Všímaj si, čo ťa robí výnimočnou a inou, než napríklad tvoje kamošky.

V akej spoločnosti sa pohybuješ?

S kým si, taký si. Nie je to len veta, ale hlboká pravda. Možno máš veľký potenciál a chuť nájsť sa v inej oblasti, no pohybuješ sa medzi ľuďmi, ktorí sú na tom úplne inak. Tvoje okolie a podmienky ťa však nedefinujú. Ak sa medzi nimi cítiš nekomfortne, obmedzovaná, nedocenená, jednoducho odíď. Venuj sa sebe a vtedy si do života pritiahneš tých správnych ľudí. Možno pomôžu viac, než by si čakala.

Čo robíš pre zmenu?

Sledovať pracovné ponuky na internete nie je jediná možnosť, ako si nájsť prácu, po ktorej túžiš. Dôležité je to, čomu sa denne venuješ, do čoho vkladáš svoju energiu, aká si aktívna smerom k tomu, aby nastali lepšie časy a prišli nové ponuky. Zbieraš kontakty? Stretávaš sa s novými ľuďmi, ktorí ťa motivujú? Hľadáš cesty, ako uspieť alebo len čakáš?

A čo ti hovorí tvoje vnútro?

A ak máš pocit, že si na dne, len počúvaj svoje srdce. Nechaj sa viesť svojím vnútrom na ceste, ktorá bude možno ťažká a plná prekážok, no na jej konci nájdeš to, po čom si vždy túžila. Neboj sa vyjsť z komfortnej zóny a začať odznova. Budeš musieť obetovať čas, spánok, energiu, no bude to stáť za to.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife