Pexels/Victoria Strelka_ph

Keď sa človek zamiluje, verí, že jeho rozprávka bude trvať už navždy. A to sa aj môže stať, ale nie vždy to bude ako v rozprávke. Teda, je takmer isté, že už po pár mesiacoch zistíš, že vzťah nie je iba o pekných momentoch, ale o každodennej realite. Po čase to nebude o tom, kam pôjdete večer na rande, ale o tom, kto vynesie odpad z bytu a o hádke kvôli tomu, ktorý film si večer pozriete.

Je úplne prirodzené, že sa v každom dlhodobom vzťahu vytvorí akýsi režim, ktorý môže po čase pripomínať stereotyp, do ktorého dvojica upadne. Ak si svoje spoločné chvíle neviete nejak ozvláštniť a vymyslieť program, pri ktorom to nebude dookola o tom istom, budete cítiť, ako vaša iskra pomaly zhasína.

Jednoducho, rutina z vás bude brať energiu a pomaly začnete zabúdať, prečo sa milujete a ako skvele vám kedysi spolu bolo. Ak neviete tráviť voľný čas spoločne a efektívne, môžete mať naozaj problém. Práve preto by ste si, napríklad aj takto začiatkom nového roka, mali niečo sľúbiť.

Sľúbiť si, že je najvyšší čas na to, aby ste začali pracovať na vašom vzťahu, zblížiť sa o niečo viac a dať zbohom stereotypu a nude. V tom vám veľmi pomôže nejaký spoločný koníček, záľuba, ktorú budete vykonávať minimálne hodinu a aspoň dvakrát týždenne. Aj keď sa môže zdať nájdenie takej činnosti easy, v skutočnosti sa vaše predstavy môžu odlišovať tak, že to vzdáte skôr, ako s tým začnete.

V prvom rade by ste si každý sám mal premyslieť, aké oblasti voľnočasových aktivít vás lákajú, v čom by ste sa chceli zlepšiť osobnostne, čo ste chceli vždy vyskúšať, či pri čom by ste sa vedeli pekne zabaviť. Môžu to byť športové aktivity, umelecké krúžky, vzdelávacie kurzy, ale aj veci, ktoré môžete vykonávať v pohodlí domova (na telku či telefón zabudnite).

Prečítajte si váš zoznam možností a hľadajte body, ktoré sa vám spájajú. Je pekné, že sa chceš učiť španielčinu, ale keď tvojmu partnerovi jazyky nejdú, bude sa pri tejto aktivite iba trápiť a takto strávený spoločný čas ho bude iba ubíjať. Nechaj si to preto iba na čas, ktorý si vyhradíš pre seba. Dôležité totiž je, aby bola vybraná záľuba vhodná pre oboch bez nútenia. Kompromisy sú vo vzťahu dôležité, no nie vždy môžu priniesť dobré výsledky.

Ak sa však stane, že sa v ničom nezhodnete, potom zabudnite na svoje návrhy a hľadajte niečo, čo ani jeden z vás nevybral – niečo úplne nové pre oboch, čo budete robiť prvýkrát spoločne a teda sa môžete vzájomne podporovať a ťahať vpred. Hlavné je, aby ste to nevzdali, keď nebudete poznať cestu, ale snažili sa o to, stráviť tie momenty jeden pri druhom.

Tak čo vášmu vzťahu môže priniesť rok 2022?

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating