Tipy od nechtárky na manikúru
Instagram/ywetten

Na pravidelné návštevy nechtového salónu možno nemáš dostatok času alebo peňazí, prípadne ti to z nejakého dôvodu nevyhovuje. Ak si radšej robíš nechty doma, nemusíš sa rozčuľovať nad tým, že ti vydržia len pár dní. Máme pre teba tipy od profi nechtárky, ktoré určite oceníš. Oslovili sme známu a obľúbenú nechtárku Ivet, ktorú môžeš poznať vďaka jej instagramovému profilu @ywetten alebo vlastnej značke nechtovej kozmetiky @yvettennails

Nedávno sme ti v našom článku priniesli pár tipov na domácu manikúru s klasickými lakmi na nechty. Stačí pár trikov a výdrž laku sa hneď predĺži. Teraz sa zameriame skôr na gél lak manikúru. Na jej použitie budeš potrebovať špeciálny gélový lak na nechty a taktiež UV lampu.

Okrem samotného lakovania je veľmi dôležitá aj príprava tvojich nechtov. A práve k tomu nám Ivet prezradila niekoľko užitočných odporúčaní.

Ako si pripraviť nechty na dokonalú gél lak manikúru?

„Podstatné je na začiatok upraviť kožtičky. Najviac šetrná je prístrojová a kombinovaná manikúra. Na to však už potrebuješ brúsku. Preto stačí, ak kožtičky zatlačíš pomarančovým drievkom a po zatlačení odstrihneš,“ odporúča Ivet.

Nikdy by si ich nemala odrezávať orezávačom a taktiež by si nemala na to použiť „cvakačky“. Najlepšie sú nožničky na kožtičku, ktoré sú dostupné aj pre ľavákov. „Pozor, nožničky musia byť v 90-stupňovom uhle od kožtičky, ktorú striháš,“ vystríha skúsená nechtárka.

Čo treba robiť ďalej?

„Potom nanesieš primer (podkladovú bázu) v minimálnom množstve a hneď na to tenkú vrstvu gél laku. Potom naberieš trošku väčšie množstvo a postupne sťahuješ podkladový gél lak (gummy base) od kožtičky ku špičke. Najlepšie tenkým štetcom na zdobenie a dáš do UV lampy na 120 sekúnd,“ hovorí Ivet.

„Na to bez odmastenia nanesieme farebný gél lak. Podľa farby a krytia niekedy treba dať 2 vrstvy na 120 sekúnd do UV lampy a už len Gloss finish. Ten tvrdne 240 sekúnd. Dôležité je ísť s podkladovým gél lakom ku kožtičke opatrne. Tak, aby ti nezatekal. Keď nanášaš farebný gél lak ku kožtičke, tiež si pomôž tenučkým štetcom na zdobenie. Nesmieš sa dotknúť kožtičky, lebo ti začne zatekať,“ dodala Ywetten na záver.

Ak by si hľadala tipy na domácu gél lak manikúru aj s názornou ukážkou, na YouTube nájdeš hneď niekoľko videí. Všetko je to hlavne o tréningu. Prvý raz sa ti výsledok možno nebude páčiť až tak ako od nechtárky, no postupom času do toho prídeš a tvoje ruky budú vyzerať perfektne. Nikto nespozná rozdiel, že si si manikúru urobila doma.

Svoje tipy a triky odporučila aj beauty YouTuberka Jana Hrmová. Pokojne sa inšpiruj aj jej odporúčaniami.

Tak čo, páčili sa ti tieto tipy od nechtárky? Ak áno, vyskúšaš si urobiť domácu gél lak manikúru?

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieBeauty