Pred pár dňami sme ti priniesli článok o tom, ako si naplánovať voľno, pričom sme sa zamerali hlavne na 7 vecí, ktoré by si nemala zabudnúť doriešiť. Teraz sa pozrime na to, ako si užiť dovolenku po viac ako dvojročnej pauze kvôli pandémii, kedy mnoho ľudí radšej nikde necestovalo. 

Samozrejme, nájdu sa aj výnimky, ktoré si užívali zahraničné destinácie aj počas Covidu, ibaže za prísnejších podmienok. Určite je ale mnoho takých, ktorí nabrali odvahu až teraz, keď sa situácia trochu upokojila a nových prípadov pribúda len zopár.

Máme pre teba zopár tipov, ktoré ti určite pomôžu a uľahčia prípravy na dovolenku.

Výber destinácie je dôležitý

Chceš ísť na obľúbené miesta a riskovať nával turistov alebo uprednostňuješ skôr menej navštevované lokality? Podľa toho si vyber miesto, kam chceš ísť. Priprav sa na to, že vo väčšine turistických destinácií je naozaj veľa ľudí. Keďže sme si na davy za posledné roky odvykli, môže to byť pre teba zvláštne, ba až nepríjemné a stresujúce.

Môžeš navštíviť menej známe alebo menšie mestá, ktoré možno budú ešte krajšie, než by si si myslela. Taktiež si pozri podmienky vstupu do tej ktorej krajiny, aby ťa nič neprekvapilo.

Ako si kúpiť letenku

Letenky môžeš kupovať cez vyhľadávače ako Kiwi či Pelikán, no taktiež priamo na stránkach dopravcov. Odporúčame sledovať aj cestovateľov na sociálnych sieťach, ktorí ponúkajú tipy na lacné letenky.

Neprehliadni podmienky, ktoré zahŕňajú možnosť stornovania alebo prebookovania v prípade, ak by ti let zrušili. Nikdy nevieš, čo sa môže stať, preto je dobré myslieť aj dopredu.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.