Cesta za vysnívanou postavou

Nevieš, ako schudnúť? Máš pocit, že do toho dávaš maximum, no tvoje výsledky sa výrazne spomalili alebo vôbec neprichádzajú? Vedz, že fitness život nie je len o tom striktne sa stravovať a pravidelne cvičiť. Či už chudneš, posilňuješ alebo naberáš kondičku, musíš pochopiť, že na tvoje výsledky má vplyv viacero faktorov. Čo ti teda môže brániť v ceste za vysnívanou postavou? 

Ak máš podobný problém alebo sa chceš vopred vyhnúť častým chybám, na tieto veci si daj pozor.

Ako schudnúť bez námahy?

Víkendové odviazanie sa

Počas týždňa vyvážená strava aj fitko, no keď príde piatok a sobota, tvoja ruka je hore na párty? Bláznivý život s kamošmi pri drinkoch by si mala obmedziť. Zrejme ani nemáš predstavu, koľko kalórií obsahuje alkohol, nehovoriac o obľúbených (sladkých) miešaných drinkoch.

V podnapitom stave máme chuť na dobrý burger či kebab, a na druhý deň žalúdok zachraňujú litre kolového nápoja. Nuž, takto sa ďaleko neposunieš.

Stereotyp v strave

Najčastejšie, keď nevieme, ako schudnúť, robíme práve toto. Šaláty, šaláty, šaláty. Alebo jedálniček, kde pozeráš najmä na bielkoviny. Nemala by si sa zameriavať len na vybrané potraviny a ich zloženie. Po čase ťa to prestane baviť a tvoje telo potrebuje zo všetkých živín niečo. Strava musí byť pestrá, tak sa nestaň jej otrokom.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieFitness