unsplash.com

Máš pocit, že ti deň ubehne ako voda a nič si nestihla? Možno to nebude preto, že má „len“ 24 hodín, ale preto, že si nevieš rozvrhnúť svoj čas. Nezúfaj! My máme pre teba rady, ako využiť každú minútu z dňa naplno a večer zaspávala s pocitom, že ten deň skutočne stál za to. 

Máme pre teba pripravených 5 tipov, ktoré ti pomôžu na ceste za produktívnym JA! Rovnako aj tabuľky, do ktorých si môžeš zapisovať svoje ciele, myšlienky či splnené úlohy. Ako sa hovorí: „Bez práce nie sú koláče!“ V tomto duchu sa nesie aj tento článok. Skutočne musíš na sebe zapracovať a obetovať niečo, aby si sa posunula vpred. Pretože všetko zaujímavé sa deje mimo tvojej komfortnej zóny.

Ráno je múdrejšie večera

Využívaj rána na najdôležitejšie a najnáročnejšie úlohy. Je to najmä kvôli tomu, že po prebudení máš čistú a viac-menej nezaťaženú myseľ. Už len doplniť povinnú dávku kofeínu a veci sa budú robiť samé.

zdroj: www.unsplash.com

Nauč sa vstávať so sliepkami

Čím skôr sa zobudíš, tým viac toho stihneš. Nehovoríme však, že máš vstávať o 5:30, keď si sa doteraz zobúdzala niečo po deviatej. Skús na to ísť postupne a nič nehrotiť. Skús si raz týždenne nastaviť budík o 15-20 minút skôr a uvidíš, že o chvíľu sa budeš zobúdzať ráno aj sama od seba.

Vytvor si rannú rutinu

Rannú rutinu môžeš chápať, ako súbor vecí, ktoré robíš pred tým, ako začneš pracovať. Či už je to ranná hygiena, doplnenie ranných drog v podobe kávy či cvičenie. Je to už len a len na tebe. Skús však zaradiť k týmto veciam aj niečo, čo ťa môže motivovať do práce. Napríklad si vypočuť podcast , meditovať či písať si do denníka.

zdroj: www.unsplash.com

Dotiahni veci do konca

Rozpracovať miliardu vecí za jeden de§ dokáže každý, ale dokončiť ich, to je už tvrdý oriešok. Namiesto toho, aby si rozrobila 10 činností za deň, začni len s 5, ale doveď ich do úspešného konca. Vďaka tomu sa môžeš plne sústrediť na malé množstvo povinností, ktorými sa po dokončení nemusíš ďalej zapodievať a ďalej sa sústrediť na zvyšných 5.

Plánuj

Nič snáď nie je dôležitejšie na ceste k produktívnemu JA, ako plánovanie. Možnože sa z teba stane žena závislá od kávy a kalendára, ale výsledky budú stáť za to. Neplánuj si však len deň dopredu. Sprav si plány aj na daný týždeň či mesiac. Vytvor si TO DO LIST, kde si budeš zapisovať ciele, ktoré budeš v danom dni/týždni/mesiaci chcieť splniť.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife