Prebdené noci, náročné dni či vyčerpanie. Všetko toto sú následky kruhov pod očami. Ako sa ich zbaviť aj pri aktívnom životnom štýle?

Mala si ich určite aj ty! Nie jeden, ani dvakrát možno ale sto ráz. Sú medzi ženami nenávidené a čoraz viac zakrývané, ako vyrážky. Reč nie je o ničom inom ako o kruhoch pod očami. Tieto fialové škvrny, ktoré za nás celému svetu hovoria, že naša noc bola s najväčšou pravdepodobnosťou rovnako dlhá ako deň, nám mnohým spôsobujú len vrásky na čele. Ako sa teda zbaviť kruhov pod očami? No predsa takto!

Studené lyžičky

Najmä po krátkom a málo výdatnom spánku sa kruhy pod očami zjavujú najčastejšie. K nim, ako bonus, máš aj napuchnuté oči, ktoré skutočne nevylepšujú celkový vzhľad. Môžeš sa toho však zbaviť pomocou chladenia.

Keď vieš, že v noci jednoducho nebudeš dlho spať, večer vezmi dve lyžičky a vlož ich na noc do mrazničky. Ráno ich vytiahni a prilož k očiam na pár minút. Vďaka chladu oči odpuchnú a žilky, ktorú spôsobujú kruhy pod očami jemne ustúpia.

Uhorka

Ako z reklamy na pleťovú masku. Presne tak budeš vyzerať. No stále si myslíš, že to je len výmysel? Skús to a uvidíš, prinajhoršom tie uhorky z tvojich očí zješ.

Vezmi dve količka uhorky a prilož si ich na oči. Majú totižto chladiaci účinok, podobne ako lyžičky. K tomu ti ešte dodajú hydratáciu pre tvoju pokožku. Čo viac si želať?

zdroj: www.pexels.com

Kofeín

Ak chceš radu, ako sa skutočne rýchlo zbaviť kruhov pod očami, povieme ti jedno. Sprav si kávu alebo čierny čaj! Kofeín posilňuje krvný tlak. Vďaka tomu sa rýchlosť obehového systému opäť predlžuje a tvoje vačky pod očami ustupujú.

Čajové vrecúška

Zabiješ dve muchy jednou ranou. Sprav si ráno kamilkový čaj a nechaj ho úplne vylúhovať. Potom vyber sáčok, zbav ho prebytočnej vody a polož na oči. Upokojí to nielen tvoje oči, ale aj tvoj smäd.

zdroj: www.unsplash.com

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.