Photo by Jopwell from Pexels

Koľkokrát si sa už ocitla v situácii, kedy si pri debate s nejakým človekom ani nevnímala, čo ti rozpráva, a namiesto toho premýšľala, ako váš rozhovor ukončiť? Niekedy jednoducho ľudia nevedia, kedy zavrieť ústa a nechápu, že nie každého ich príbehy zaujímajú. Nestrácaj svoj čas, vďaka týmto radám sa dostaneš z takejto situácie preč!

Pýtaj sa na hlavnú myšlienku

Aj keď ide o to, aby si z rozhovoru čo najrýchlejšie vycúvala, základ je počúvať pozorne. Musíš zistiť, čo ti chce osoba naozaj povedať. Možno jej ide o niečo dôležité, ale nevie sa dostať k pointe bez zbytočných omáčok. Keď si v obraze, nehanbi sa opýtať na to, čo je jej hlavnou myšlienkou. Nemusíš sa báť, že by si bola nezdvorilá, ľudia sú rozliční a niekto potrebuje vedieť hlavnú myšlienku hneď. Zahraj sa, že si takou osobou aj ty. Dokonca tak tej druhej strane pomáhaš dostať zo seba veci rýchlejšie. Musí to predsa trénovať.

Pokojne skáč do reči

Áno, skákať niekomu do reči je neslušné. Ale nie vtedy, ak ti rozpráva bezduché príbehy o svojom psovi či telenovelu o tom, čo sa mu stalo v potravinách. Sú reči, ktoré nemajú pointu, takže na hlavnú myšlienku to uhrať nemôžeš. Vtedy je čas byť viac asertívnejšia a ukázať, že nemáš čas strácať čas. Vezmi si slovo, sprav rýchly záver konverzácie a pokračuj k nasledujúcemu bodu nášho článku. Hlavne nezačni rozprávať svoj pohľad na danú tému, tým iba začneš ďalšie kolo monológu druhej strany.

Neboj sa odísť

Vôbec sa nehanbi niekomu povedať, že momentálne nemáš čas na rozhovory. Ak to povieš, nijak človeka neurazíš, iba podotkneš, že si aktuálne zaneprázdnená. Ľudia občas len potrebujú počuť narážku na to, že rozprávajú dlho a hneď sa ukľudnia. Keď máš však dočinenia s niekým, kto ignoruje fakt, že jeho reči nikoho nezaujímajú, jednoducho odíď. Neslušné, ale efektívne. Telom naznač, že musíš ísť, pozdrav sa a odkráčaj.

 

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife