Pár v lese - odmietnutie lásky

Aj keď sme my, ženy, silné osobnosti, nemôžeme si klamať, že niekedy sú z nás naozaj nežné a veľmi zraniteľné stvorenia. Najmä, ak ide o neopätovanú lásku. Odmietnutie muža, ktorý nám behá po rozume, jednoducho bolí. Ak tento pocit dobre poznáš, daj hlavu hore, povieme ti pár slov, vďaka ktorým na to zabudneš rýchlejšie.

Kiežby nás miloval ten, koho milujeme my. No nie vždy to tak je. To však neznamená, že sa musíš utápať v žiali. Zapamätaj si zopár dôležitých vecí.

Nie je prvý, ani posledný

Je to ťažké pochopiť, no nikdy nevieš, kam a ku komu ťa cesty zavedú. Za svoj život sa nemusíš zamilovať iba raz. A ani odmietnutie nemusíš zažiť len raz. Vždy skús myslieť na to, že sa to deje z nejakého dôvodu. Že toto nebol pre teba ten pravý a ten, kto k tebe patrí, ťa niekde čaká. Čím skôr sa s tým zmieriš, tým lepšie pre teba.

Ako odísť zo vzťahu
zdroj: Unsplash/Marina Abrosimova

Zaslúžiš si rovnaké city

Ak nemáš od svojho partnera dostať rovnaké city, aké dáš ty jemu, na čo by ti bol taký vzťah? Bola by si naozaj šťastná s niekým, kto sa ti páči, aj keby si vedela, že ty pre neho nie si rovnako dokonalá? Páčil by sa ti vzťah, v ktorom by si lásku dávala, no nedostávala späť? Zaslúžiš si nielen milovať, ale aj byť milovaná. Ak ti to nedokáže dať on, potom by to nefungovalo.

Zameraj sa na seba

Zrejme to je jasné znamenie toho, že nie je vhodný čas na vzťah. Možno sa v tvojom živote zjaví vtedy, keď ho čakať nebudeš. Zameraj sa preto na seba – svoje záľuby, napredovanie, voľný čas, priateľky, rodinu. Buď šťastná sama so sebou, nečakaj, že ti to môže dať len niekto iný. Nedrž sa pri dne príliš dlho kvôli niekomu, koho netrápi, ako sa cítiš. Dokáž mu, že môže ľutovať to, o čo prišiel.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieDating