Otvorila si tento článok s túžbou vedieť, ako sa vyrovnať s tým človekom, ktorý ti tak vadí?

Nuž, v prvom rade by si mala vedieť, že na druhých ti vadí to, čo je latentne v tebe samej 🙂

Predsa len chceš vedieť, ako sa vydržať s tým hlupákom, ktorý ti otravuje život?

Skús to takto:

1. Zníž svoj štandard

Ak vnímaš toho človeka ako debila, je to asi preto, lebo máš na neho vysoké nároky. Všetci pochádzame z iného prostredia a inde sme vyrastali, máme iné priority a iné veci sme zažili. To potom determinuje naše správanie.

Nikdy nič neočakávaj. Ak nebudeš očakávať, nebudeš sklamaná. Najhoršie, čo sa ti môže stať je, že budeš príjemne prekvapená.

2. Skús sa pozrieť na situáciu jeho očami

Ďalší spôsob (okrem poslať ho rovno do…) je, že sa skúsiš pozrieť na vec jeho očami. Veci nie sú vždy jednostranné. Práve teraz ti môže pomôcť si uvedomiť, že to, odkiaľ človek pochádza veľmi (de)formuje jeho správanie a pohľad na svet. Skús odhodiť svoju hejterskú povahu a aspoň na chvíľku byť empatická. Skús si predstaviť, aké to asi je vyrastať na vidieku/v meste/bez otca/bez mamy/vo vegánskej domácnosti (ale to už je proti Bohu to už zachádzam fakt ďaleko 🙂 ) a možno prídeš na to, prečo sa správa tak hlúpo. Keď prídeš veci na koreň, ľahšie prijmeš fakt, že musíš ho musíš každý deň trpieť.

pexels.com

3.Nie každý ma rovnaké výhody-fyzické, psychické či enviromentálne

Vraj ľudia, ktorí pochádzajú z milujúcej, úplnej rodiny majú lepšie vzdelanie a tak sa zdajú celkovo šikovnejší. Tu si dovolím trošku nesúhlasiť s americkými vedcami. Napriek tomu si myslím, že hoci inteligencia nie je podmienená vzdelaním, práve vzdelanie je to, čo ti prinesie vedomosti, rozšíri obzory a prinesie rôzne pohľady na vec, rovnako ako zdravé vzťahy s najbližšou rodinou sú dobrý základ  pre správny rozvoj človeka. Preto ber každého (aj debila) ako samostatný prípad. Ak ťa ten debil vytáča, kvôli napr. hlúposti, pomysli si, že možno nemal také možnosti,či výhody ako ty, či už tie genetické, fyzické, psychické…

…alebo možno fakt len vyznáva zásadu “ Ak nad ničím musíš dlho rozmýšľať, znamená to, že vieš hovno-rozmýšľať sa teda neoplatí.“

4.Nesúď rybu podľa jej schopnosti šplhať na strom

Starý, dobrý Albert Einstein povedal, že každý sme vo svojej podstate géniom. To znamená, že ani ty a ani ten debil, nie je vlastne debilom. Je debilom iba v tých častiach života, ktoré neovláda. Ak si ty o niekom myslíš, že je hlupák, možno si to isté myslí niekto iný aj tebe. Ani ty predsa nevieš všetko a nie vždy sa správaš tak, ako by si mala.

Alebo ty si vo všetkom úžasná?

5.Nemeň jeho myslenie ani názor

Určite poznáš tu situáciu, keď na niečo nevieš prísť, spýtaš sa niekoho druhého, on ti to vysvetlí a ty si povieš, „waw, takto som nad tým nikdy nerozmýšľala“ a prehodnotíš svoj postoj/názor. Nuž, takto to s debilom asi fungovať nebude. Ak si už vyčerpala všetky svoje vedomosti (o politike) a on si melie stále svoje, pričom nevie ani vetu správne a sám bez pomoci google-u formulovať,  prestaň sa snažiť (just let that shit go). Ak sa prestaneš snažiť presvedčiť debila o svojej pravde, či už je pravdivá alebo nie, budeš šťastnejšia. You made your point– a ak to on nechápe aj na základe podložených faktov, jeho chyba. Podstatné je zostať pokojná. Nepresvedčila si ho, ale možno si ho svojou pokojnosťou vytočila a to je niekedy najlepší pocit uspokojenia 🙂

Take home message

Byť hejterom je dnes vraj v móde. Ale ak ťa serie svet plný Kardashianiek a fakt chceš byt ta Audrey, nechoď s main streamom. Buď radšej humanitne flexibilná. Ber ľudí s nadhľadom, bude sa ti žiť ľahšie.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife