Pexels/Nana Lapushkina

Sú veci, ktoré máme vo svojom živote pevne v rukách. Dokážeme našimi vlastnými rozhodnutiami a myslením všeličo pozmeniť a byť za svoje činy a to, čo ovplyvnia, zodpovední. Ale, sú tu aj problémy, nad ktorými moc mať nikdy nebudeme. K nim patria životné zmeny, ktoré prišli veľmi rýchlo, neplánovane, nečakane a my nevieme, ako sa s nimi vyrovnať. Pretože v tom šoku máme pocit, že to ani nejde.

Niekedy za to môžu iní ľudia, inokedy zrejme len osud. Do cesty ti pripraví prekážku, ktorú si ešte nikdy predtým nemusela preskakovať a teraz ani len netušíš, ako by sa ti to mohlo podariť. Zdá sa ti byť tak veľká, že si viac rozhodnutá vzdať to a ostať stáť na mieste, ako s tým niečo robiť.

A možno aj vieš, ako na to, ale keďže prišla v momente, ktorý by si si nikdy ani nepredstavila a doslova ťa prefackala, nedokážeš si na tu zmenu zvyknúť, aby si sa mohla posunúť ďalej. V takej chvíli si musíš zapamätať len jedno.

Bude to dobré. To, čo nám život priniesol, nie je iba tak. Má na to dôvod. Ten však veľakrát pochopíme až oveľa neskôr, no ver, že vždy je všetko tak, ako to má byť. Aj skúsenosti, prekážky a zmeny, ktoré nás zabolia, sa tu neobjavili iba preto, aby sa na tebe pobavili. Majú za úlohu posunúť ťa iným smerom, cestou, ktorú by si bez nich nikdy neobjavila.

Veľké i malé zmeny, ktoré zažívame, sú prirodzenou súčasťou nášho bytia. Všetko okolo nás sa mení, a to aj vrátane nás samotných. Veď sa obzri za seba, koľko vecí už nie je tak, ako to bolo pred takými 5 rokmi. Tie sa však formovali tak pomaly a postupne, že si to nestihla ani vnímať a prispôsobila si sa im bez toho, aby si to vôbec tušila.

Nezáleží na tom, či ti odíde niekto blízky z rodiny, dostaneš výpoveď v práci, zistíš, že si tehotná. Veci, na ktoré si nebola pripravená, musíš nechať jednoducho byť tak, ako sú. Nesnažiť sa proti nim bojovať, pretože to nemusí mať žiaden význam. Skôr bojuj za to, aby ich koniec priniesol tebe a tvojmu okoliu ten najlepší možný efekt. Pretože všetko zlé, je na niečo dobré. A to aj vtedy, ak to nie je zlé, iba veľmi nečakané.

Môžeš sa čudovať, môžeš byť pár dní ako bez duše, môžeš si aj poplakať, no nikdy sa tým nenechaj spútať a ovplyvniť tak, že už nebudeš byť schopná znova získať moc nad svojím životom. Vždy musíš kráčať ďalej, tak si tu cestu prispôsob novým podmienkam a vyťaž z nich to najlepšie.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife