Byť vo vzťahu sa v tejto dobe preceňuje. Bojíme sa samoty a nechceme tráviť čas sami so sebou. Prečo je to ale tak? Prečo sa tak bojíme a jediným východiskom je hľadanie niekoho, kto sa rovnako bojí? Toxické či prvoplánové vzťahy nás nakoniec zničia. Ako si teda nastaviť správne hodnoty vo vzťahu?

Buď sama sebou

Vždy sa hráme na niečo, čím nie sme, no nie sme tým už otrávení? Skús sa pozrieť opačným smerom, chcela by si zdieľať svoje problémy s niekým, kto predstiera alebo zdokonaľuje sám seba? Okej, myslím, že istým spôsobom sa všetci v prvý moment pretvarujeme, ale je to predsa ten prvý dojem a nie je to zámerné. Až časom teda zisťujeme, ako ten druhý reaguje v ťažkých situáciách.

Avšak buď sama sebou už od prvej chvíle a zbytočne sa netráp tým, ako vyzeráš, akú hlúposť povieš, pretože ak je to niekto, s kým máš zdieľať svoje trápenia, tak sa musí pripraviť na to, že občas povieš nejakú hlúposť.

Neklam, nech je pravda akákoľvek

Vo vzťahu je dôležitá dôvera. Čo sa týka vzťahov na diaľku, je to ešte dôležitejšie. Nemôžeš mu kontrolovať správy, aj keby si veľmi chcela. Nemôžeš ho nútiť sedieť doma a nenechať ho vyblázniť sa s kamošmi. Keď ťa miluje a verí ti, prečo by hľadal inú? Začni si dôverovať. Začni dôverovať aj jemu a ver mi, obom sa bude lepšie dýchať.

Prvé spoločné trápenia

Máš svoje osobné bolesti, ktoré človeku nepovieš len tak. Máš svoje trápenia, na ktoré raz príde čas. Ako ich teda povedať, aby si nevyplakala celý oceán? Vraciame sa k tomu, že je dôležitá dôvera. Nemusíš sa báť, že ťa vysmeje, že ťa nechá tak, pretože ak mu veríš a poznáš ho natoľko, že mu o tom chceš povedať, nenechá ťa. Ak náhodou áno, bol to sebec. Rozumný chlap sa nenechá zastrašiť pár zlými a ťažkými vecami v tvojom živote, naopak, pomôže ti s nimi a bude to pre teba ľahšie.

Každý má alergiu na ex

Poznáš to, tá, ktorá tu bola predtým a ty sa bojíš, že sa vráti. Bojíš sa, že skazí celé snaženie. Aj keď si veríš a veríš vašej láske, tá možnosť tú stále je. Tie pochybnosti, ktoré v sebe máš. Povedz mu o nich. Povedz mu, že ťa to trápi a on povie, že to nemá význam. Nemá význam trápiť sa pre minulosť, ktorá dávno skončila. Teraz ste len vy dvaja, na čo sa trápiť niekým tretím, kto k vám nepatrí?

Miluj samú seba

V prvom rade, ak chceš vzťah, ktorý naozaj funguje, miluj samú seba. Ak sa budeš neustále podceňovať a vravieť, aká si nemožná, hrozná a všetky sú krajšie ako ty, nebude to fungovať. Musíš si veriť žena. Si krásna. Si svoja. Si to len ty, do koho sa niekto zaľúbi, ak sa budeš cítiť sebavedomo. No na to príde čas.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.