Práve v týchto časoch je veľmi dôležité dbať na svoje zdravie a fyzickú kondíciu. Aktuálna situácia v spojení s jeseňou a typickou chrípkovou sezónou môže dostať do postele veľa z nás. Ak však dbáš na základné pravidlá, nemusíš sa ničoho báť.

Vitamíny ako najdôležitejšia zložka stravy

Z každej strany sa na teba posledné mesiace hrnú odporúčania, aby si zvýšila príjem vitamínov, no ty akosi poľavuješ? Je najvyšší čas nastaviť si režim. V aspoň jednom jedle denne si dopraj poriadnu porciu rôznej zeleniny, a na desiatu zvoľ ovocie – či už v čerstvej alebo smoothie forme.

Ak sa do toho musíš premáhať, zvoľ vitamíny ako výživové doplnky stravy. Nezabúdaj ani na poriadny pitný režim. Vynechaj však studené nápoje, nech neriskuješ oslabenú imunitu z prechladnutia.

V zdravom tele, zdravý duch

Ak pravidelne športuješ, potom môžeš byť so svojou fyzičkou spokojná. No ak pre svoje tele veľa nerobíš, musíš začať aspoň s prechádzkami. Hodinka niekde v prírode počas dňa ťa nabije vitamínom D zo slnka, a vďaka rozhýbanému telu sa budeš cítiť viac fit.

Okrem toho, na naše fyzické zdravie má veľký vplyv aj psychika. Ak si v neustálom strese, nahnevaná, podráždená a negatívna, oslabuješ si tým vlastnú imunitu. Vždy mysli pozitívne a buď vďačná aj za maličkosti. Nie sú samozrejmosťou a teba to myslenie udrží v pohode.

Čisté ruky sú teraz dôležité ako nikdy predtým

Ruky, mobily, povrchy, ktoré chytáš po príchode domov. Pravidlo čistých rúk a dezinfekcie by si už v týchto časoch mala mať zvládnuté, no opakovanie je matka múdrosti. Možno si po čase poľavila, no jeseň je na šírenie baktérii a vírusov ideálnou dobou. Preto si dávaj naozajstný pozor.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.