Pexels/jasmin chew

Či si to už priznáš alebo nie, aj ty určite niekde vo svojom vnútri túžiš po tom, aby si bola uznávaná, úspešná a obdivovaná. Niektoré ženy si za svojim cieľom idú tvrdo a netaja sa tým, že chcú byť vo všetkých možných smeroch najlepšie, iné sú tiché myšky, v ktorých však drieme rovnaký sen. Aspoň z časti. Veď ktorá z nás si aspoň raz nepredstavovala, aké by to bolo, ak by bola jej tvár na obálke časopisov?

Ok, nemusia byť to práve časopisy. Byť modelkou, speváčkou, herečkou, ale napríklad i influencerkou, to sú povolania, o ktorých sníva množstvo mladých žien. Chcú sa živiť niečím, čo by ich bavilo a napĺňalo, no zároveň ide aj o ten fakt, že by boli verejne známe, a teda, mali by aj mnoho obdivovateliek. Fanúšičky by si hovorili, aká si krásna, múdra, šikovná, talentovaná a chceli by byť tebou!

Boli by tu iné ženy, ktoré by ťa obdivovali a ty by si bola tou, ktorá im môže byť inšpiráciou. Faktom však je, že na to nepotrebuješ takúto popularitu. Byť pre niekoho dobrým a zdravým vzorom, to môžeš aj v „obyčajnom“ živote.

V každý jeden deň máš množstvo príležitostí robiť veci najlepšie, ako vieš a ukázať celému svetu svoju dobrosrdečnosť. To je jedna vec, ktorá prinesie dobrú karmu nie len do tvojho života, ale dokáže aj iným ženám v tvojom okolí, kde sú tie správne hodnoty života. Mať láskavé srdce, milý úsmev a podávať pomocnú ruku, to nech sa od teba učia.

A čo tak ukázať aj tvoju silnú stránku? Byť takým vzorom, že aj keď ti život prináša ťažké rany a hádže polená pod nohy, ty sa nevzdávaš. Buď pre iné inšpiráciou v tom, že ísť si za svojimi snami, nevzdávať sa či bojovať za svoje šťastie, to je to, na čo by nikto nemal zabúdať.

Ak chceš byť pre iné baby tou, ku ktorej budú vzhliadať, ukáž im, ako si vážiš samú seba. Že máš zdravé sebavedomie, že miluješ svoje telo, že sa vieš správať ako dáma, nie ako lacná … veď vieš. Nebuď ženou pre každého, ale iba pre toho, kto si ťa zaslúži. Nech si vzor slušnosti, ženskosti, elegancie, no i skrytého šibalstva.

Nepotrebuješ mať tisíce fanúšikov, ani byť hviezdou filmového plátna, aby si bola pre niekoho vzorom. Vzhliadať k tebe môže tvoja sestra, tvoje kamarátky, kolegyne, v každom dni, v ktorom im budeš mať čo odovzdať.

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife