Aj keď vieme, že vzťah sa pomaly blíži ku koncu, nie je také ľahké ho úplne ukončiť. Špeciálne to platí pre vzťahy, v ktorých sa jedna osoba chová nevhodne k druhej. Ľudia zvyčajne nevedia, ako takýto vzťah ukončiť a tak v ňom zbytočne zotrvávajú dlhšie, než by bolo pre nich vhodné.

Niektorí stále veria, že sa daná osoba zmení a začne žiť podľa vašich predstáv. Bohužiaľ, ak ty miluješ a on/ona nie, potom akýkoľvek pokus o udržanie tohto vzťahu je len zbytočná strata vášho času.

Pexels.com

Toto správanie druhej osoby neznamená, že tento človek musí byť nevyhnutne zlý. Avšak ak jeho/jej činy viedli k tomu, že ste nadobudli dojem, že nie ste jeho/jej prioritou, potom (asi) nastal čas takýto vzťah ukončiť.

1. Presvedčte sa, že osoba už o vás skutočne nemá záujem

Pokiaľ ste si všimli nezáujem a ľahostajnosť zo strany partnera, ku ktorej dolšo len nedávno, je možné, že sa s osobou deje niečo, čo vám predtým nepovedal/a.

Namiesto rôznych ultimát, sa skúste úprimne porozprávať o tom, s čím nie ste spokojný a čo by ste chceli vo vzťahu zmeniť. Každý, kto sa o vás zaujíma, sa ospravedlní za predošlé správanie a vezme si vaše slová k srdcu dobudúcna.

Pexels.com

2. Venujte nejaký čas usporiadaniu svojich vlastných myšlienok

Predtým, ako sa s niekým pustíte do seriózneho rozhovru, je dobré mať „plán hry“. Ak plánujete ukončiť dlhotrvajúci vzťah s niekým, kto pre vás veľa znamenal, je dobré mať bojový plán. A to obzvlášť vtedy, ak máte pocit že osoba, s ktorou tvoríte pár už o vás nemá záujem.

Pexels.com

3. Nebuďte prekvapení, ak s vami partner začne bojovať

A to dokonca aj vtedy, keď nebol ochotný urobiť žiaden z navrhovaných kompromisov. Akonáhle mu začnete niečo vyčítať, verte, že nezostane stáť so založenými rukami. Nebuďte prekvapení, ak všetko obráti proti vám.

Pexels.com

4.  Nepremýšľate o tom, aké to mohlo byť

Keď sa do niekoho zamilujete, vytvoríte si mnoho nádejí a snov o tom, aké to bude úžasné. Niekedy nie sú tieto predstavy ďaleko od pravdy a vy ich chcete všetky naplniť.

Akonáhle však začnete vidieť realitu, ktorá je odlišná od vašich predstáv, snažíte sa, aby všetko fungovalo tak, ako má. Následne je smutné precitnutie do reality, kedy si uvedomíte, že človek, do ktorého ste boli zamilovaní bol len vo vašej hlave.

Nabratie sily na to, aby ste od niekoho odišli a ukončili vzťah, ktorý vám nič nedáva môže byť niekedy naozaj veľmi ťažké.

Vedzte však, že čím dlhšie to budete odkladať, tým dlhšie budete odkladať vaše vlastné šťastie.
Pretože si zaslúžite oveľa viac!
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.