Tiež máš pocit, že stojíš pred najťažším rozhodnutím vo svojom živote? Chápeme, môže sa to tak javiť, ak sa musíš rozhodnúť medzi dvoma mužmi. S ktorým by si si mala začať, pri ktorom budeš šťastnejšia a viac ľúbená? Takéto (a mnohé ďalšie) otázky ti určite behajú hlavou.

Najväčšou obavou je, či sa rozhodneš správne a či potom svoju voľbu nebudeš ľutovať do konca života. Veľmi často a rady totiž premýšľame nad tým, čo by bolo keby a dumáme, ako by mohol vyzerať život s jedným alebo druhým. Je lepšie počúvať hlavu alebo srdce?

Na túto otázku neexistuje jednotná a ani správna odpoveď. Ty sama musíš vedieť, čo je správne. My ti len môžeme pomôcť nájsť cestu k tomuto rozhodnutiu.

Skús si napríklad ujasniť TIETO veci.

V prvom rade by si si mala odpovedať na otázku, s ktorým mužom si rozumieš viac. Nie je všetko len o vzhľade, chémii a príťažlivosti. S ktorým z nich máš viac spoločných tém a dokážete sa rozprávať aj dlhé hodiny? Máš s niektorým z nich spoločné záujmy? Buď k sebe naozaj úprimná.

Ako sa cítiš v ich prítomnosti? Rozhodnúť by si sa mala pre toho, pri ktorom môžeš byť sama sebou a nemusíš sa na nič hrať. Ak si musíš dávať pozor na jazyk a chceš len urobiť dobrý dojem, nemalo by to veľmi šťastnú budúcnosť.

Taktiež je dôležité zamyslieť sa nad tým, či máš s niektorým z nich rovnaké životné hodnoty. Ak by ste sa veľmi odlišovali, váš vzťah by nemal dlhodobú perspektívu. Taktiež si rovno všímaj ich zlé vlastnosti, ktoré by ti neskôr mohli liezť na nervy a mohli by byť dôvodom, prečo by vám to nevydržalo.

Dokážeš si s niektorým z nich predstaviť život aj o niekoľko rokov? Buď konkrétna a predstav si vašu svadbu, spoločné bývanie či založenie rodiny. Ktorý z nich dvoch by bol lepším adeptom? Pri ktorom sa cítiš tak, že by to mohlo naozaj vyjsť?

Veľmi dôležité sú aj samotné očakávania od vzťahu. Tie môžu byť u každého človeka iné, preto by si mohla zistiť, ako to vidia oni. Práve chlapi sa často nechcú viazať a chcú si ešte užívať. Ak sa už ale ty túžiš usadiť, vzťah s takýmto mužom by nebol asi najlepšou voľbou.

Tak čo, si už bližšie k svojej odpovedi, ktorý z nich by bol pre teba v tejto chvíli ten ideálny? Naozaj sa musíš rozhodnúť, čo vlastne od života chceš. Nevadil by ti ani chvíľkový románik plný vášne alebo by si sa rozhodovala skôr hlavou a kládla by si dôraz na budúcnosť?

Neunáhli sa a všetko si poriadne premysli.

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.