Ako sa pripraviť na začiatok školy

Letné prázdniny sa pomaly, ale isto blížia ku koncu a tebe určite tiež napadlo, ako sa psychicky pripraviť na začiatok školy, aby si to všetko zvládla. Počas uplynulých týždňov si si odvykla od režimu, ktorý si poznala, preto by si nemala nechávať prípravu na poslednú chvíľu, pretože by si sa len viac stresovala. 

Aby sme ti toho nenaložili zbytočne veľa, máme pre teba 5 tipov, ktoré by si mala zvládnuť a pomôžu ti pripraviť sa na nový školský rok. Bez ohľadu na to, či ideš na strednú alebo vysokú. Čím skôr sa do toho pustíš, tým lepšie.

Dokonči všetko, čo si cez leto chcela

Určite si mala na leto nejaký “bucket list” s aktivitami, ktoré si chcela absolvovať. Stihla si odškrtnúť všetky položky? Ak nie, máš ešte pár dní na to, aby sa ti to podarilo. Nezáleží na tom, či ide o nejaký výlet, návštevu rodiny alebo párty s kamošmi.

Čo potrebuješ dokúpiť?

Aj keď sa ti do toho nebude chcieť, poprezeraj šuplíky, aby si zistila, čo všetko ti z minulého roka ostalo a čo potrebuješ kúpiť. Môže ísť o písacie potreby, zošity alebo iné pomôcky. Určite vieš, čo budeš potrebovať, preto nenechávaj návštevu obchodu na poslednú chvíľu, kedy sa tam nahrnú všetci zábudliví rodičia s menšími deťmi.

Dievča sa usmieva v škole
zdroj: Unsplash/Anastasiya Gepp

Zvykaj si na školský režim

Teraz možno chodíš spať neskoro v noci a vstávaš pred obedom. Mala by si sa však pomaly učiť na to, že ťa čaká skoré ranné vstávanie, inak ťa z postele nikto nedostane. Posúvaj pomaly čas, kedy pôjdeš do postele a ráno si nastav budík, aby si sa prebrala. Snaž sa to vypočítať ale tak, aby si si pospala aspoň 7 až 8 hodín.

Uprac si šatník

Ako sa pripraviť na začiatok školy, keď ani nevieš, čo si oblečieš? Urob si poriadok v šatníku a pomaly začni vyťahovať aj svetríky a teplejšie veci. Ak ti niečo chýba, pripíš si to na zoznam vecí, ktoré si musíš dokúpiť. Zároveň si môžeš pozrieť na internete inšpiráciu na zaujímavé outfity a nevynechaj ani tipy na nové účesy, ktorými očaríš všetkých spolužiakov.

Začni si plánovať ďalšie prázdniny

Krátko po začiatku školského roka ťa čakajú aj jesenné alebo potom vianočné prázdniny. Začni si robiť plány, čo by si počas týchto dní mohla stihnúť, prípadne si naplánuj aspoň najbližšie víkendy. Keď sa budeš mať na čo tešiť, všetko budeš zvládať s väčšou ľahkosťou.

Mohlo by sa ti páčiť

Viac z kategórieLife