Po nevydarenom vzťahu máme tendenciu robiť veci, ktoré by sme inak nespravili. A hlavne v prípade, ak sme iniciátorkami konca neboli my, ale náš frajer. Kým sa neliečime zo zlomeného srdca, môže sa stať, že sa začneme porovnávať s novou ženou, s ktorou si začne.

V našich očiach sa zdá dokonalá a má všetko, čo nám chýbalo a kvôli čomu sa s nami bývalý rozišiel. Kvôli tomu máme výčitky svedomia, že sme sa mohli správať lepšie, obliekať a maľovať krajšie, cvičiť a starať sa o svoje telo. Takéto myšlienky spôsobia akurát to, že sa budeš cítiť zle a budeš si úmyselne znižovať svoje sebavedomie, ktoré aj tak utrpelo tým, že si ostala sama.

Nemôžeš sa s ňou porovnávať len preto, že je teraz súčasťou života tvojej lásky. Z nejakého dôvodu ste sa rozišli a ty sa musíš pohnúť vpred a akceptovať to. Ak sa o nich budeš zaujímať, nikdy sa z minulosti nedostaneš.

Ako sa s ňou ale prestať porovnávať? Je to jednoduchšie, než si myslíš. V prvom rade musíš prestať sledovať jej sociálne siete. A tak isto profily svojho ex. Načo je dobré, že ich budeš stalkovať a sledovať, čo všetko spolu prežívajú? Ak nemáš dosť vôle na to, aby si ich profily nevyhľadávala, zablokuj si ich.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

1 2
Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie novinky z Odzadu

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.